Adam Nawałka skomentował wybór nowego trenera reprezentacji

20.09.2023

W środę poznaliśmy nowego trenera reprezentacji Polski. Następcą Fernando Santosa został – Michał Probierz. Głos na temat wyboru prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zabrał były selekcjoner Biało-Czerwonych, Adam Nawałka.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Adam Nawałka skomentował wybór nowego trenera reprezentacji Polski

Po nie najlepszych występach reprezentacji Polski w meczach z Wyspami Owczymi oraz Albanią, Fernando Santos został zwolniony ze stanowiska selekcjonera naszej kadry narodowej. Nowym szkoleniowcem Biało-Czerwonych został były trener młodzieżowej reprezentacji Polski, Michał Probierz. Po ogłoszeniu decyzji prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z portalem ”Sportowe Fakty” głos na temat wyboru Cezarego Kuleszy zabrał były selekcjoner – Adam Nawałka, który również był jednym z kandydatów na objęcie reprezentacji.

65-latek pogratulował nowemu trenerowi Biało-Czerwonych objęcia stanowiska trenera. Ma nadzieje, że nowy szkoleniowiec szybko zażegna kryzys jaki trwa w drużynie.

,,Szczere gratulacje dla Michała Probierza. Mam nadzieję, że jego kompetencje okażą się wystarczające, aby reprezentacja narodowa wyszła z trudnej sytuacji. Nieustannie trzymam kciuki za drużynę. Kluczem jest odbudowa atmosfery w szatni, tak, aby każdy przyjeżdżał na zgrupowanie z dumą i radością, że może reprezentować kraj. To według mnie najważniejsze” – stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski.

Adam Nawałka sięgnął pamięcią do czasów, kiedy sam rozpoczął przygodę z naszą drużyną narodową. Podczas kadencji byłego trenera Górnika Zabrze, Biało-Czerwoni spisywali się znakomicie. Nasza kadra w dobrym stylu zagrała na Euro 2016.

,,Pamiętamy, jak było za mojej kadencji – początki nie należały do najłatwiejszych, natomiast później drużyna dała kibicom bardzo wiele radości. Łączyła, a nie dzieliła. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Moje emocje w stosunku do reprezentacji zawsze były pozytywne, nic się pod tym względem nie zmieniło. Podkreślę jeszcze raz: trzymam kciuki za naszą kadrę” – powiedział Adam Nawałka.

Fot. PressFocus