Oficjalnie: Mecz o Superpuchar Europy odbędzie się w Polsce

26.09.2023

Niedawno informowaliśmy, że w 2024 roku w Polsce może odbyć się mecz o Superpuchar Europy UEFA. We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził tę informację.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Superpuchar Europy UEFA w 2024 roku odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie

Niedawno pojawiły się informację kto może zostać gospodarzem meczu o Superpuchar Europy UEFA w 2024 roku. Jednym z kandydatów była Polska. We wtorek odbyło się zebranie Komitetu Wykonawczego Unii Europejskich Związków Piłkarskich i to właśnie tam zapadła decyzja dotycząca roli gospodarza finału. Tuż po spotkaniu Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował, że wspomniany wcześniej mecz odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie.

Swojego zadowolenia nie kryje Cezary Kulesza. Zdaniem prezesa PZPN to dowód zaufania ze strony UEFA. Wydarzenie będą śledzili widzowie na całym świecie, co jest dodatkowym sukcesem.

,,To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas UEFA. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej w Europie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Bardzo się cieszymy, że w 2024 roku będziemy mogli zorganizować w Polsce kolejny finał jakże prestiżowych rozgrywek. Na starcie zwycięzcy Ligi Mistrzów z triumfatorem Ligi Europy będzie patrzył cały świat. To z pewnością wielki sukces polskiej federacji. Organizacja takich wydarzeń jest jednym z naszych celów, które konsekwentnie realizujemy– powiedział prezes PZPN.

Poprzednie finały europejskich rozgrywek w Polsce

W przeszłości w Polsce 2-krotnie odbywał się finał Ligi Europy. Pierwsze spotkanie miało miejsce w 2015 roku na PGE Narodowym. Wówczas Sevilla zdobyła trofeum po wygranym meczu z Dnipro Dniepropietrowsk 3:2. W 2021 roku w Gdańsku odbył się kolejny finał Ligi Europy. Tym razem naprzeciwko siebie stanęli, Manchester United oraz Villarreal. Zespoły zremisowały 1:1 mecz w regulaminowym czasie gry. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których okazał się lepszy klub La Liga 11:10.