Jagiellonia wyciąga wnioski, czy to będzie przełomowy sezon?

27.09.2023

Jagiellonia Białystok we wtorek pokonała Śląsk Wrocław 2:0 w Pucharze Polski. Duma Podlasia zrewanżowała się liderowi Ekstraklasy za niedawną porażkę w lidze. Jak przed meczem podkreślał trener Siemieniec, on i jego podopieczni potrafią wyciągać wnioski.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Jagiellonia na fali, czy wróciła na dobre?

Adrian Siemieniec po objęciu Jagiellonii Białystok wykonuje dobrą pracę. Już koniec poprzedniego sezonu był obiecujący, ale początek obecnego wlał w kibiców spory optymizm. Z klubu odszedł Marc Gual – król strzelców Ekstraklasy, ale Duma Podlasia nie odczuwa braku obecności Hiszpana. Jest to też konsekwencja dobrych ruchów transferowych. Ściągnięcie Pululu i Marczuka to strzał w dziesiątkę, a inne nowe nabytki także spisują się solidnie.

Pucharowy mecz ze Śląskiem Wrocław miał pokazać, czy Jagiellonia potrafi wyciągać wnioski, a podkreślał to przed spotkaniem Adrian Siemieniec. Duma Podlasia pokonała lidera Ekstraklasy 2:0 i zrewanżowała się za ligową porażkę.

Jagiellonia na razie zajmuje czwarte miejsce w Ekstraklasie, co jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich kilku sezonach walczyła o utrzymanie. W niedzielę czeka ją sprawdzian z klubem z najwyższej półki. Zagra przed własną publicznością z Legią Warszawa. Wygrana z wicemistrzem Polski z pewnością mocno zmotywuje zawodników Jagiellonii do walki o wysokie cele w pozostałej części sezonu.