Pech kadrowicza. Doznał kontuzji tuż przed zgrupowaniem

06.10.2023

Już niedługo reprezentacja Polski zmierzy się z Wyspami Owczymi. Nowy selekcjoner Biało-Czerwonych może mięć mały ból głowy przed nadchodzącym zgrupowaniem. Tymoteusz Puchacz w meczu przeciwko Hannover 96 doznał kontuzji. Patrząc na reakcję piłkarza, prawdopodobnie opuści on najbliższe spotkania naszej kadry narodowej.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Fatalna sytuacja Tymoteusza Puchacza

Michał Probierz 12 października zadebiutuje na ławce trenerskiej reprezentacji Polski w meczu przeciwko Wyspom Owczym. Trzy dni później Polacy zmierzą się z Mołdawią. W czwartek późnym wieczorem poznaliśmy nazwiska powołanych piłkarzy na najbliższe zgrupowanie Biało-Czerwonych. Na liście znalazł się Tymoteusz Puchacz. 24-latkek przebił się do podstawowego składu Kaiserslautern i zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy w obecnym sezonie. Boczny obrońca jak do tej pory w 10 meczach zdobył 1 gola i zaliczył 3 asysty. Puchacz ostatnie spotkanie w reprezentacji Polski rozegrał 1 czerwca 2022 roku przeciwko Walii, w którym zanotował asystę. Wiele wskazywało na to, że w najbliższych meczach Biało-Czerwonych otrzyma szanse na grę od Michała Probierza. Niestety, były zawodnik Lecha Poznań doznał urazu podczas ostatniego meczu z Hannoverem 96. Patrząc na rekcję piłkarza, kontuzja może okazać się poważna, ponieważ schodząc z boiska, Puchacz zalał się łzami. W niedługim czasie powinniśmy poznać dokładną diagnozę lekarzy i jak długa pauza będzie czekała obrońce.

Czy Polska awansuje na EURO 2024?

Przed reprezentacją Polski bardzo trudne zadanie, jeżeli mają nadzieję na grę podczas EURO 2024. Polacy zajmują czwarte miejsce w grupie eliminacji do turnieju z dorobkiem sześciu pktów. Pierwsza w tabeli jest ekipa Albanii, która zgromadziła dziesięć pktów. Do końca kwalifikacyjnych spotkań pozostały trzy mecze. Nasza reprezentacja zmierzy się kolejno z Wyspami Owczymi, Mołdawią oraz Czechami.