Eden Hazard zakończył piłkarską karierę!

10.10.2023

Ostatnie lata kariery nie układały się po myśli Edena Hazarda. Belg podjął decyzję o zakończeniu przygody z piłką nożną, czym podzielił się w swoich mediach społecznościowych.

Futbolnews baner FB

Eden Hazard żegna się z piłką

Eden Hazard piłkarską karierę rozpoczął w 2008 roku w Lille. Swój najlepszy czas w karierze miał w drużynie Chelsea. Zawodnikiem The Blues został w 2012 roku za kwotę 35 mln euro. Na Stamford Bridge był największą gwiazdą. W 2015 roku został również wybrany piłkarzem roku. Jego znakomita postawa w Premier League zaowocowała transferem do Realu Madryt w 2019 roku za 115 mln euro. Jego kariera w zespole Królewskich nie układała się jednak tak jakby tego oczekiwał. Belg często nękany był kontuzjami oraz nie prezentował najwyższej formy. Od tego lata pozostawał bez klubu. 32-latek zdecydował się na zakończenie przygody z piłką.

Eden Hazard podczas swojej kariery wystąpił w 623 meczach, strzelił 167 goli i zanotował 157 asyst.

Do największych sukcesów Belga należą: Liga Mistrzów, 2x mistrzostwo Anglii, 2x mistrzostwo Hiszpanii, mistrzostwo Francji, 2x Liga Europy, Puchar Anglii, Puchar Francji i Puchar Hiszpanii.

32-latek za pomocą swoich mediów społecznościowych wydał komunikat, w którym ogłosił zakończenie kariery.

,,Po 16 latach i ponad 700 rozegranych meczach podjąłem decyzję o zakończeniu kariery zawodowego piłkarza. Udało mi się spełnić swoje marzenie, grałem na wielu boiskach na całym świecie.

W trakcie mojej kariery miałem szczęście spotkać wspaniałych menadżerów, trenerów i kolegów z drużyny. Dziękuję wszystkim za te wspaniałe chwile, będzie mi was wszystkich brakować. Chcę także podziękować klubom, dla których grałem: LOSC, Chelsea i Realowi Madryt. Dziękuję także reprezentacji Belgii.

Szczególne podziękowania kieruję do mojej rodziny, przyjaciół, doradców i osób, które były przy mnie na dobre i na złe. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wam, moim kibicom, którzy podążali za mną przez te wszystkie lata i za wasze wsparcie wszędzie, gdzie grałem. Teraz jest czas, aby cieszyć się bliskimi i zdobywać nowe doświadczenia. Do zobaczenia wkrótce poza boiskiem, moi przyjaciele”

Fot. PressFocus