Michał Probierz zdradził swoje zamiary względem reprezentacji

20.10.2023

Michał Probierz podzielił się swoimi planami wobec reprezentacji Polski podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego Delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Selekcjoner zdradził, że chce odmłodzić kadrę Biało-Czerwonych oraz wprowadzić dobrą atmosferę do drużyny, tak by zawodnicy z ogromną chęcią przyjeżdżali na zgrupowania.

Futbolnews baner FB

Probierz ujawnił tajemnice reprezentacji Polski

Michał Probierz doczekał się swojego debiutu na ławce trenerskiej reprezentacji Polski. W pierwszym meczu pod jego wodzą, Biało-Czerwoni pokonali Wyspy Owcze 2:0. W drugim meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie, Polacy zremisowali z Mołdawią 1:1. Szkoleniowiec przyznał, że pod kątem powołań reprezentacja skupia się na szerokiej grupie zawodników. Zdaniem trenera, nasza kadra narodowa powinna wprowadzać do zespołu młodych piłkarzy.

,,Mamy około 70 piłkarzy, którzy są w szerokiej grupie. Pod kątem powołania skupiamy się na grupie 44 zawodników. W meczach z Wyspami Owczymi i Mołdawią było czterech debiutantów. Pod koniec spotkania z Mołdawią na boisku było trzech graczy z rocznika 2002 i to jest jedyna droga dla reprezentacji, by coś zmienić. Chcemy doprowadzić do tego, by zawodnicy czuli przyjeżdżając z klubu na kadrę, że to jest dobro narodowe. Ten proces wymaga trudnych decyzji, ale będziemy w tym konsekwentni” – stwierdził Probierz.

Selekcjoner przyznał, że przez pierwszy miesiąc pracy zdążył poznań już większość zawodników. Trener zdradza, że wszyscy zawodnicy jeżeli będą prezentowali odpowiedni poziom dostaną szanse na grę w reprezentacji.

,,Dopiero poznajemy tych zawodników. Przez ten miesiąc pracy rozmawiałem z większością z nich indywidualnie, także telefonicznie, na temat tego, w jaki sposób uzdrowić sytuację wokół reprezentacji, by miała blask jak kiedyś. Zrobimy wszystko jako sztab. Tak samo piłkarze z Ekstraklasy wiedzą, że mają szansę na dostanie się do reprezentacji. Podobnie z kadrami młodzieżowymi – zawodnicy wiedzą, że ich obserwujemy. Utrzymujemy z nimi kontakt, dostają od nas wiadomości, wspieramy ich” -powiedział szkoleniowiec.