Alphonso Davies może zagrać w Realu Madryt

25.10.2023

Alphonso Davies jest jednym z najlepszych piłkarzy na swojej pozycji. Obrońca ma zaledwie 22 lata. W niedawnym czasie w mediach pojawiły się informację, że Kanadyjczyk chciałby otrzymywać od Bayernu Monachium lepsze wynagrodzenie. Taką sytuację chce wykorzystać Real Madryt i przekonać gracza, aby dołączył do zespołu Królewskich.

Futbolnews baner FB

Alphonso Davies kuszony przez Real Madryt

Alphonso Davies trafił do Bayernu Monachium w 2019 roku z Vancouver za 14 mln euro. Zawodnik od samego początku swojej kariery wykazywał ogromny potencjał. Piłkarz mimo swojego młodego wieku z miejsca stał się bardzo ważnym graczem Bawarczyków oraz często rozpoczyna mecze w wyjściowej jedenastce. Przez 4 lata gry na Alianz Arenie, Kanadyjczyk bardzo się rozwinął i śmiało można powiedzieć, że jest czołowym zawodnikiem na świecie, jeżeli chodzi o lewą stronę obrony.

Real Madryt planuje dokonać wzmocnienia w linii defensywy. W zeszłym sezonie na lewej obronie z konieczności występował Eduardo Camavinga, ponieważ przez znaczną część trwania rozgrywek kontuzjowany był Ferland Medny. Tego lata do zespołu Królewskich dołączył Fran Garcia. 24-latek wskoczył co prawda do wyjściowej jedenastki stołecznej ekipy, jednak ani Hiszpan, ani Francuz nie są graczami na tak wysokim poziomie jak Alphonso Davies.

Aktualnie Kanadyjczyk zarabia w Bayernie 7 mln euro rocznie. Piłkarz domaga się większych pieniędzy od drużyny mistrza Niemiec. Widząc to Real Madryt chce wykorzystać sytuację i zamierza zaproponować 22-latkowi lepsze warunki od Bawarczyków. Kontrakt zawodnika z klubem z Monachium obowiązuje do 2025 roku. Real chce zapłacić za piłkarza około 50 milionów euro. Portal Transfermarkt wycenia Alphonso Daviesa na 70 milionów euro.

Kiedy Real Madryt zagra kolejny mecz?

Królewscy w następnym meczu zagrają z FC Barceloną. Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 października o godzinie 16:15.