Kobieca reprezentacja Polski pokonała Serbię!

27.10.2023

W piątek 27 października kobieca reprezentacja Polski zmierzyła się z Serbią. Był to ważny mecz dla układu naszej tabeli w Lidze Narodów Kobiet. Polki stanęły na wysokości zadania i wyszły zwycięsko ze starcia, pokonując Serbki 2:1. Sponsorem generalnym reprezentacji Polski kobiet jest ORLEN.

Otwórz zdjęcie

Biało-Czerwone idą jak burza, tym razem pokonały Serbię

Kobieca reprezentacja Polski idzie jak burza w Lidze Narodów. Nasze reprezentantki pokonały wszystkie przeciwniczki jakie stanęły im na drodze i po trzech rozegranych grach, jak do tej pory, zajmują pozycję lidera z kompletem punktów. Drużyna Niny Patalon w pierwszym meczu pewnie pokonała Grecję 3:1. Bramki dla naszego zespołu zdobywały, Ewa Pajor, Natalia Padilla i Tanja Pawollek. W następnym spotkaniu rywalkami Biało-Czerwonych były Ukrainki, które i tym razem musiały uznać wyższość Polek 2:1. W meczu z naszymi wschodnimi sąsiadkami bohaterką okazała się Ewa Pajor, która zdobyła obydwa trafienia.

W piątkowym meczu przeciwko Serbii, powtórzył się wynik z wcześniejszego spotkania, 2:1. Polki już w 17. minucie wyszły na prowadzenie po samobójczym trafieniu rywalki. Chwilę przed przerwą, w 42. minucie wynik spotkania podwyższyła Ewa Pajor. Piłkarka Wolfsburga dzięki swojej kolejnej bramce w Lidze Narodów, z ilością czterech goli, wraz z Kyrą Carusa, zajmuje pozycję liderki strzelców. 26-latka ma co świętować, ponieważ był to jej 80. występ w kadrze w karierze.

W 76. minucie Jovana Damnjanović zdobyła bramkę kontaktową, przez co w szeregach Polek zrobiło się nerwowo. Biało-Czerwone podtrzymały jednak korzystny rezultat, czym przypieczętowały swoją pozycję w grupie.

Tak prezentowała się wyjściowa jedenastka naszych reprezentantek:

Mecz z Serbią może okazać się kluczowy w kontekście końcowej tabeli. Już za cztery dni reprezentacja Polski kobiet, której sponsorem generalnym jest ORLEN, ponownie zmierzy się w rewanżowym spotkaniu z Serbkami.