Grad goli w PKO BP Ekstraklasie. Korona lepsza od Puszczy

27.10.2023

W piątek odbyły się pierwsze dwa mecze 13. kolejki PKO PB Ekstraklasy. Na dwóch stadionach najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce padło aż 13 goli. Korona Kielce w efektowny sposób wygrała 5:3 z Puszczą Niepołomice, a Górnik Zabrze w Łodzi rozgromił ŁKS 5:0. Zapoznaj się relacją pierwszych dwóch meczów 13. kolejki Ekstraklasy. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Otwórz zdjęcie

Korona Kielce 5:3 Puszcza Niepołomice

13. kolejkę PKO BP Ekstraklasy rozpoczęliśmy w Kielcach. Korona podejmowała Puszczę Niepołomice. Drużyna Kamila Kuzera szybko rozpoczęła strzelanie, ponieważ już w 6. minucie wyszła na prowadzenie po golu Shikavaki. W pierwszej połowie gospodarze dużo lepiej spisywali się od swoich rywali kolejne trafienia dołożyli w 18. i 32. minucie za sprawą Remacie i Zatora. Pierwszego gola dla zespołu przyjezdnych strzelił w 63. minucie Siemaszko, a dwie minuty później bramkę meczu zdobył Poczobut doprowadzając do wyniku 3:2.

W ostatnich minutach spotkania padły jeszcze trzy gole. Najpierw w 88. minucie na 4:2 strzelił Deaconu, a w 90. minucie odpowiedział Cholewiak. Wynik meczu w 92. minucie ustalił Deaconu, który zdobył swoje drugie trafienie. W 93. minucie w koszulce Puszczy na boisko wbiegł Igor Pieprzyca, który został najmłodszym debiutantem w historii PKO BP Ekstraklasy.

Tutaj możesz zobaczyć skrót meczu:

ŁKS Łódź 0:5 Górnik Zabrze

Pierwsza połowa meczu w Łodzi nie zwiastowała, że będziemy świadkami tylu bramek. Pierwszy gol padł w 42. minucie za sprawą Siplaka, którego trafienie było ozdobą spotkania.

Druga połowa układała się pod dyktando przyjezdnych. W 65. minucie piłkę do siatki skierował Yokota. Następnie w 75. minucie trafił Szcześniak. W 80. minucie bramkę zdobył Rasak, a wynik meczu w 82. minucie na 5:0 ustalił Yokota, który zaliczył dwa gole podczas piątkowego wieczoru.

Tutaj możesz zobaczyć skrót meczu:

Pozostałe spotkania 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Piątkowe mecze przyniosły nam świetne wprowadzenie przed resztą spotkań. Sprawdź zapowiedź 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Fot. PressFocus