Mistrz PKO BP Ekstraklasy traci punkty. Widzew zatrzymał Raków

30.10.2023

W niedziele odbyły się ostatnie trzy mecze 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Radomiak Radom wyszarpał zwycięstwo w spotkaniu z Zagłębiem Lubin, a Legia Warszawa oraz Raków Częstochowa stracili punkty. Zapoznaj się z podsumowaniem finałowych meczów 13. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

Zagłębie Lubin 2:3 Radomiak Radom

• 1′ Semedo 0:1
  • 15′ Pedro 0:2
  • 72′ Dąbrowski 1:2
  • 77′ Wdowiak 2:2
  • 78′ Semedo 2:3

Spotkanie w Lubinie ułożyło się bardzo dobrze dla ekipy przyjezdnych, ponieważ już w 1. minucie gola zdobył Semedeo. Radomiak na początku pojedynku prezentował się wybornie, co potwierdził w 15. minucie i odskoczył na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Pedro. Kibice na odpowiedź Zagłębia musieli czekać do 72. minuty, wtedy to piłkę do siatki skierował Dąbrowski. Gospodarze wyrównali wynik meczu w 77. minucie po bramce Wdowiaka, jednak ich radość nie trwała długo, ponieważ minutę później wynik meczu na 3:2 dla Radomiaka ustalił Semedo, który zanotował dublet.

Zobacz skrót z meczu Zagłębie Lubin – Radomiak Radom:

Legia Warszawa 1:3 Stal Mielec

• 38′ Shkurin 0:1
  • 50′ Wołkowicz 0:2
  • 82′ Hinokio 0:3
  • 89′ Kramer 1:3

Przed meczem ze Stalą Legioniści zanotowali serię trzech porażek w PKO BP Ekstraklasie. Wydawało się, że po wygranej w Lidze Konferencji z Zrinjski 2:1, Wojskowi w końcu przełamią się w naszej lidze. Tak się jednak nie stało i Legia Warszawa w spotkaniu przeciwko Stali Mielec przegrywała już nawet 3:0, po bramkach Shkurina, Wołkowicza i Hinokia. Gola na pocieszenie dla Wojskowych w 89. minucie zdobył Kramer.

Zobacz skrót meczu Legia Warszawa – Stal Mielec:

Raków Częstochowa 1:1 Widzew Łódź

• 3′ Żyro 0:1
  • 66′ Silva 1:1

Mistrz Polski w ostatnim meczu PKO BP Ekstraklasy odniósł porażkę z Górnikiem Zabrze 1:2. Medaliki w środku tygodnia zremisowali 1:1 ze Sportingiem Lizbona. W meczu 13. kolejki Ekstraklasy Widzew Łódź bardzo szybko dał się we znaki piłkarzom Rakowa i już w 3. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Żyro. Zespół z Jasnej Góry wyrównujące trafienie zanotował w 66. minucie po golu Silvy.

Zobacz skrót meczu Raków Częstochowa – Widzew Łódź:

Aktualna tabela PKO BP Ekstraklasy oraz najlepsza jedenastka 13. kolejki

Tak prezentują się wszystkie wyniki 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy oraz tabela ligowa:

PKO BP Ekstraklasa: frekwencja na stadionach podczas 13. kolejki