Polki zremisowały z Serbkami 1:1 w Lidze Narodów

31.10.2023

We wtorkowy wieczór odbył się rewanżowy mecz kobiecej reprezentacji Polski z Serbkami. W poprzednim spotkaniu nasze reprezentantki ograły swoje rywalki 2:1. Tym razem starcie zakończyło się podziałem punktów. Biało-Czerwone cały czas zajmują pozycję lidera w Lidze Narodów. Sponsorem generalnym reprezentacji Polski kobiet jest ORLEN.

Futbolnews baner FB

Polki cały czas liderkami w swojej grupie

Kobieca reprezentacja Polski bardzo dobrze spisuje się w Lidze Narodów. Polki w poprzednim meczu zwyciężyły z Serbkami 2:1, dzięki czemu podtrzymały swoją pozycję na szczycie w grupie. Po komplecie zwycięstw od początku trwania rozgrywek, przyszedł czas na rewanżowe spotkanie z reprezentacją Serbii. Wiadome było, że nasze reprezentantki czekać będzie nie lada wyzwanie, ponieważ rywalki z Serbii miały ochotę wyrwać nam punkty, aby powalczyć o pierwsze miejsce w grupie. Pierwsza bramka padła jednak dla reprezentacji Polski. Wynik spotkania otwarła Natalia Padilla w 43. minucie. 20-latka zanotowała swoje drugie trafienie w Lidze Narodów. Serbki odpowiedziały tuż po przerwie, w 52. minucie za sprawą Diny Blagojevic. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Polki cały czas zajmują pierwsze miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie po 4 rozegranych grach.

W meczu z Serbią swój 80. występ dla reprezentacji Polski rozegrała Ewelina Kamczyk.

Tak prezentowała się wyjściowa jedenastka reprezentacji Polski, której sponsorem generalnym jest ORLEN.