Zapowiedź 9. kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet

03.11.2023

W sobotę rozpocznie się 9. kolejka ORLEN Ekstraligi Kobiet. Przed nami ciekawie zapowiadające się starcia. Hitowym meczem będzie spotkanie na szczycie tabeli, w którym zawodniczki GKS-u Katowice podejmą Gdańsk. Zapoznaj się z zapowiedzią 9. kolejki ORLEN Ekstraligi Kobiet.

Futbolnews baner FB

Górnik Łęczna – Pogoń Tczew (04.11, 12:00)

W samo południe rozpocznie się mecz w Łęcznej. Spotkanie zapowiada się niezwykle wyrównanie. Obydwie ekipy dzielą jedynie trzy punkty w ligowej tabeli. Górnik zajmuje 5. miejsce, a ich rywalki z Tczew 7. pozycję. Przewagą gospodyń w tym meczu będzie atut własnego boiska, na co zapewne liczą.

Pogoń Szczecin – Medyk Konin (04.11, 12:00)

Drugim meczem jakie rozpocznie się o godzinie 12:00, jest spotkanie liderek tabeli ze Szczecina z zawodniczkami znajdującymi się na dnie ORLEN Ekstraligi, Medyku Konin. Pogoń jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Szczecinianki są niepokonane w obecnym sezonie i z pewnością będą chciały utrzymać swoją wysoką formę. Piłkarki Medyku Konin zgromadziły jak do tej pory jedynie 6 punktów. Jeżeli chcą pomału wspinać się wyżej w ligowej tabeli, muszą powalczyć przynajmniej o remis w starciu z liderkami.

Śląsk Wrocław – UKS SMS Łódź (04.11, 12:00)

Ostatnim meczem jakie odbędzie się w sobotnie południe jest mecz Śląsk Wrocław – UKS SMS Łódź. Gospodynie niesione dwoma zwycięstwami z rzędu, z pewnością czują się komfortowo przed starciem z rywalkami z Łodzi. Drużyna przyjezdna w przeciwieństwie do wrocławianek nie mogą pochwalić się wysoką formą, ponieważ przegrały swoje ostatnie dwa mecze.

GKS Katowice – Gdańsk (04.11, 12:45)

Hitem 9. kolejki Ekstraligi jest stracie zawodniczek z Katowic i Gdańska. Aktualne mistrzynie kraju podejmą dobrze dysponowane w obecnym sezonie piłkarki z Gdańska. Obydwie ekipy przegrały swoje ostatnie mecze, przez co, na pewno będą chciały pokazać, która drużyna lepiej potrafi podnieść się po porażce.

Czarni Sosnowiec – UJ Kraków (04.11, 15:00)

Zawodniczki UJ Kraków dzieli jedynie jeden punkt od strefy spadkowej. W ostatnim meczu z mistrzyniami kraju, piłkarki z Krakowa będą musiały i tym razem dobrze się zaprezentować, jeżeli chcą na dobre oddalić się od strefy spadkowej. Przed nimi jednak trudne zadanie, ponieważ gospodynie sobotniego meczu cieszą się serią dwóch zwycięstw.

Stomilanki Olsztyn – Rekord Bielsko-Biała (05.11, 12:45)

9. kolejkę ORLEN Ekstraligi zamkniemy spotkaniem z dolnych części tabeli. Stomilanki Olsztyn zgromadziły zaledwie 4 punkty w obecnym sezonie i znajdują się na samym dnie tabeli ligowej. Jeżeli drużyna z Olsztyna zamierza w końcu się przełamać, niedzielny mecz z Rekordem Bielsko-Biała jest do tego najlepszą okazją. Zespół przyjezdny znajduje się 9. miejscu i ma na swoim koncie dwie porażki w ostatnich spotkaniach.

ORLEN Ekstraliga Kobiet: tabela przed 9. kolejką

ekstraliga kobiet

ORLEN Ekstraliga Kobiet: najlepsi strzelcy przed 9. kolejką

  1. Natalia Oleszkiewicz, Pogoń Szczecin, 9 goli
  2. Aleksandra Posiewka, Pogoń Szczecin, 7 goli
  3. Anna Zapala, UJ Kraków, 7 goli
  4. Patrycja Ziemba, Medyk Konin, 6 goli
  5. Magdalena Sobal, Pogoń Tczew, 5 goli