14. kolejka PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia rozbiła Stal

04.11.2023

W piątek odbyły się pierwsze dwa mecze 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Piast Gliwice zremisował z Koroną Kielce, a Jagiellonia Białystok rozbiła Stal Mielec 4:0. Zapoznaj się z podsumowaniem piątkowych meczów 14. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

Piast Gliwice 0:0 Korona Kielce

14. kolejkę PKO BP Ekstraklasy rozpoczęliśmy w Gliwicach. Gospodarze przystępowali do meczu z Koroną po remisie 1:1 w poprzednim meczu z Wartą Poznań. Zespół z Kielc w ostatnim swoim spotkaniu wygrał bardzo wysoko z Puszczą Niepołomice 5:3. Obydwa zespoły dzieliły ze sobą bliskie miejsca w środku tabeli ligowej. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Gliwicach byli świadkami bardzo spokojnego meczu. Obydwa kluby nie dostarczyły dużej ilości sytuacji podbramkowych i ich pojedynek zakończył się wynikiem 0:0.

Tak oto prezentowały się wyjściowe składy obydwu ekip:

Zobacz skrót z meczu Piast Gliwice – Korona Kielce:

Jagiellonia Białystok 4:0 Stal Mielec

• 19′ Hansen 1:0
  • 23′ Wdowik 2:0
  • 79′ Matras 3:0 (samobój)
  • 83′ Wdowik 4:0

Jagiellonia Białystok bardzo dobrze spisuje się podczas trwania obecnego sezonu. Drużyna Adriana Siemienieca chciała udowodnić, że porażka w ostatnim meczu z Pogonią Szczecin 1:2, była tylko wypadkiem przy pracy. Gospodarze wzięli się za zdobywanie bramek w 19. minucie, kiedy to gola otwierającego mecz zdobył Hansen. Cztery minuty później wynik spotkania podwyższył Wdowik. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Jagiellonii 2:0. W drugiej połowie piłkarz Stali Mielec, Matras dał prezent swoim rywalom i zdobył samobójcze trafienie w 79. minucie. Wynik meczu na 4:0 ustalił Wdowik, który podczas piątkowego wieczoru zdobył dwa gole.