Remisowa sobota i festiwal bramek w meczu ŁKS – Piast

12.11.2023

W sobotę odbyły się kolejne mecze 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Kibice zgromadzeni na stadionach oraz przed telewizorami nie mogli narzekać na nudę. Podczas trzech sobotnich meczów padło aż 12 goli. Wszystkie mecze zakończyły się remisami. Najbardziej okazałym wynikiem mogą poszczycić się piłkarze ŁKS-u Łódź oraz Piasta Gliwice. W ich spotkaniu padł wynik 3:3. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

ŁKS Łódź 3:3 Piast Gliwice

• 10′ Kądzior 0:1
  • 20′ Mosor 0:2
  • 38′ Ameyaw 0:3
  • 45+7′ Dani Ramirez 1:3
  • 48′ Tejan 2:3
  • 67′ Janczukowicz 3:3

Sobotnie granie w PKO BP Ekstraklasie rozpoczęliśmy od spotkania w Łodzi. ŁKS podejmował Piast Gliwice. Zdecydowanie lepiej w mecz weszła drużyna gości. Piast już w 10. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Kądziora. Kolejne trafienia Piastunki dołożyli w 20. i 38. minucie. Tuż przed przerwą w 45+1. minucie czerwoną kartkę obejrzał Katrians, a Dani Ramirez wykorzystał rzut karny dobywając pierwsze trafienie dla ŁKS-u, co zwiastowało szansę na ciekawą drugą połowę. Łodzianie poczuli, że grają w przewadze jednego zawodnika i w 48. minucie gola kontaktowego zdobył Tejan. W 67. minucie wynik meczu ustalił Janczukowicz, dzięki czemu ŁKS wrócił z dalekiej podróży i zremisował mecz 3:3.

Skrót meczu ŁKS Łódź – Piast Gliwice

Zagłębie Lubin 1:1 Widzew Łódź

• 60′ Wdowiak 1:0
  • 90+9′ Rondic 1:1

W kolejnym sobotnim meczu Zagłębie podejmowało Widzew. Goście mogli wyjść na prowadzenie w 24. minucie, jednak po interwencji VAR okazało się, że Sanchez znalazł się na pozycji spalonej. Zawodnicy obydwu drużyn zeszli do szatni bez zdobyczy bramkowej. W 58. minucie znakomitą okazję do otwarcia wyniku miał Dąbrowski, który pomylił się jednak oddając strzał z rzutu karnego. Dwie minuty później na ratunek przyszedł Wdowiak, który zapewnił prowadzenie Zagłębiu. Widzew bardzo długo szukał swojej szansy na wyrównanie i dopiero w 90+9. minucie gola strzelił Rondic ustalając wynik meczu na 1:1.

Skrót meczu Zagłębie Lubin – Widzew Łódź

Korona Kielce 2:2 Jagiellonia Białystok

• 45+4′ Nono 1:0
  • 56′ Imaz 1:1
  • 67′ Remacle 2:1
  • 81′ Lewicki 2:2

Ostatnim sobotnim meczem było starcie Korony Kielce z Jagiellonią Białystok. Kibice zgromadzeni na stadionie musieli czekać na pierwszą bramkę do końca pierwszej połowy. W 45+4. minucie z rzutu karnego wynik otworzył Nono. Jagiellonia wzięła się za odrabianie strat w 56. minucie. Bramkę na 1:1 zdobył Imaz. W 67. minucie ponownie na prowadzenie wyszli goście. Tym razem gola strzelił Reamcle. Jagiellonia walczyła do ostatnich chwil i w 81. minucie, Lewicki ustalił wynik na 2:2.