Hit 15. kolejki zawiódł. Legia bezbramkowo zremisowała z Lechem

13.11.2023

W niedziele odbyły się kolejne mecze 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu Stal Mielec pokonał Górnik Zabrze. Następnie odbyły się dwa hitowe starcia. Pogoń Szczecin podejmował Raków Częstochowa, a Legia Warszawa mierzyła się z Lechem Poznań. Zapraszamy do podsumowania wspomnianych wcześniej meczów. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Futbolnews baner FB

Stal Mielec 2:1 Górnik Zabrze

9′ Czyż 0:1

15′ Matras 1:1

51′ Shkurin 2:1

Pierwsze niedzielne spotkanie odbyło się o 12:30. Górnik Zabrze przed spotkaniem ze Stalą był w doskonałej formie. Zespół Jana Urbana wygrała wcześniejsze cztery spotkania z rzędu. Stal Mielec potrafił wykorzystać atut własnego boiska i postawił się faworyzowanej drużynie przyjezdnej. Wynik meczu otworzył jednak Górnik po golu Czyża w 9. minucie. Klub z Zabrza nie cieszył się długo z prowadzenia, ponieważ sześć minut później wyrównujące trafienie zdobył Matras. Wynik spotkania ustalił Shkurin, który w 51. minucie zaskoczył bramkarza rywali. Gospodarze kończyli mecz w 10, ponieważ w 55. minucie czerwoną kartkę obejrzał Esselink.

Pogoń Szczecin 1:1 Raków Częstochowa

54′ Nowak 0:1

67′ Gorgon 1:1

Na Stadionie Miejskim w Szczecinie odbył się mecz na szczycie PKO BP Ekstraklasy. Pogoń Szczecin, która ma aspirację do gry w europejskich pucharach podejmowała aktualnego mistrza Polski. W pierwszej połowie, obydwa zespoły potrafiły sobie stworzyć doskonałe okazję strzeleckie. Żadna z ekip nieokazała się jednak skuteczna. Kibice zgromadzeni na stadionie w Szczecinie musieli więc poczekać na drugą część meczu, aby obejrzeć bramki. Pierwszego gola strzelił Raków za sprawą Nowaka. Pogoń dążyła do wyrównania i zapał drużyny Portowców opłacił się, ponieważ swoją bramkę zdobył Gordon ustalając wynik meczu na 1:1.

Legia Warszawa 0:0 Lech Poznań

Spotkaniem zamykającym niedzielne zmagania był hit 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy, czyli Legia Warszawa – Lech Poznań. Mimo utrzymującego się napięcia przed meczem, szlagier polskiej ligi rozczarował. W 42. minucie piłkę do bramki Kolejorza skierował Muci, jak się okazało piłkarz był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Obydwa zespoły nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do strzelenia bramki. I spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0 po bezbarwnym meczu.

PKO BP Ekstraklasa: tabela po niedzielnych spotkaniach 15. kolejki