United i City stoczą bój o wielki talent z Portugalii?

22.11.2023

Joao Neves swoimi występami wzbudził zainteresowanie wielu czołowych klubów. Osobę utalentowanego 19-latka w swoich szeregach chętnie widziałby Manchester United oraz Manchester City. Według mediów, dwa angielskie kluby niedługo mogą stoczyć bój o młodego pomocnika.

Futbolnews baner FB

United i City w boju o talent

Joao Neves postrzegany jest jako jeden z najbardziej utalentowanych graczy na swojej pozycji. Piłkarz mimo swojego młodego wieku zbiera znakomite recenzje za swoje występy w barwach Benfiki. Jego dobra postawa zaowocowała zainteresowaniem ze strony czołowych klubów. Ostatnio w mediach przejawiała się informacja, że najbardziej zdeterminowany na sprowadzenie 19-latka jest Manchester United. Skauci klubu z Manchesteru notorycznie obserwują zawodnika podczas jego występów. Benfica nie ma zamiaru jednak pozbywać się Joao Nevesa. Niewykluczone, że odpowiednia suma przekona jednak działaczy klubu z Lizbony, aby sprzedać piłkarza. W ostatnich okienkach transferowych, mistrz Portugalii zarobił ogromne pieniądze, za sprzedaż swoich zawodników. Neves posiada klauzulę w umowie opiewającą na 120 milionów euro i podobnie jak w przypadku Enzo Fernandeza, może to być minimalna kwota, jaka skłoni Benficę do sprzedaży 19-latka.

Oprócz zainteresowania United, do gry w ostatnich tygodniach wkroczył również Manchester City. Piłkarz Obywateli, Bernardo Silva, który w przeszłości reprezentował barwy Benfiki Lizbona wyznał, że postara się, aby w przypadku transferu, Jao Neves wybrał przenosiny do City, a nie do Manchesteru United. ,,Jeśli będę mógł, oczywiście poproszę Joao Nevesa, aby przeszedł do Man City zamiast do Man United” powiedział Portugalczyk.

Zamiary Bernardo Silvy mogą okazać się znacznie prostsze do wykonania, ponieważ w obecnej chwili w znacznie lepiej formie znajduje się drużyna mistrza Anglii. Obywatele po 12. kolejkach Premier League znajdują się na pozycji Lidera. United z kolei zajmują 6. pozycję.

Fot. PressFocus