Viaplay odejdzie z Polski. Znamy oficjalną datę

Od dłuższego czasu krążyły spekulacje, iż Viaplay może wycofać się z Polski. Teraz już wiemy, iż skandynawska grupa wkrótce zniknie z naszego kraju – została oficjalnie potwierdzona data definitywnego zakończenia działania platformy w kraju nad Wisłą.

Futbolnews baner FB

Viaplay zniknie za półtora roku

W trakcie tego lata pojawiały się plotki mówiące, że Viaplay zamierza wkrótce opuścić nasz kraj oraz kontynuować swoją działalność w innych państwach, w których skandynawska serwis streamingowy również funkcjonuje. Koszty operacyjne poniesione przez firmę mają być nieporównywalnie większe niż przychody, jakie generuje ta spółka. Dzisiaj już wiemy, iż platforma streamingowa zakończy swoją działalność w Polsce. Zgodnie z komunikatem wystosowanym przez grupę, deadline opuszczenia naszego kraju to lato 2025 roku.

Droga do rentowności tej działalności nie jest jasna ani realistyczna, dlatego właśnie osiągnęliśmy porozumienie w sprawie sprzedaży naszej działalności w Wielkiej Brytanii pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych, a do lata 2025 r. opuścimy rynki bałtyckie i polskie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Viaplay z przytupem pojawiło się na polskim rynku w sierpniu 2021 roku, wykupując prawa do m. in. transmisji z piłkarskiej Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji, Premier League, Formuły 1 czy najważniejszych imprez w piłce ręcznej.