Pierwszy zwolniony trener Premier League w obecnym sezonie

05.12.2023

Sheffield United nie spisuje się najlepiej w obecnym sezonie Premier League. Szabelki znajdują się ostatnim miejscu w ligowej tabeli po 14. kolejkach. Drużyna zgromadziła na swoim koncie zaledwie pięć punktów. Władze klubu uznały, że jest to najlepszy moment na rozłąkę z Paulem Heckingbottomem.

Futbolnews baner FB

Pierwszy trener Premier League w sezonie 2023/24 został zwolniony

Paul Heckingbottom objął stanowisko trenera Sheffield United w listopadzie 2021 roku. Szkoleniowiec pomógł Szabelkom awansować z powrotem do Premier League w obecnym sezonie. Ponowna przygoda klubu z najwyższym poziomem rozgrywkowym w Anglii nie układa się jednak po myśli Sheffield. Drużyna po 14. kolejkach zgromadziła na swoim koncie zaledwie pięć punktów w ligowej tabeli. Na domiar złego, Zespół zdobył najmniejszą ilość bramek z całej stawki Premier League – 11 goli oraz stracił najwięcej bramek – 39. Bardzo słaba forma od początku obecnej kampanii spowodowała, że władze klubu zdecydowały się na rozstanie z Paulem Heckingbottomem. Tym samym szkoleniowiec został pierwszym trenerem, który stracił pracę w obecnym sezonie Premier League.

Następcą dotychczasowego trenera Sheffield ma zostać Chris Wilder. 56-latek w przeszłości trenował już ostatnią drużynę Premier League w latach 2016-2021. Poprzednim zespołem jakim dowodził Wilder był Watford.

Jakie szanse ma Sheffield United na utrzymanie się w Premier League?

Przed Sheffield United bardzo trudne zadanie, jeżeli klub chce utrzymać się w Premier League. Szabelki zanotowały w obecnych rozgrywkach serię 11 spotkań bez zwycięstwa. Pierwsze trzy punkty w lidze, Sheffield, zdobyło w niedawnym starciu z Wolves, po zwycięstwie 2:1. Drużyna zgromadziła na swoim koncie zaledwie pięć punktów i znajduje się na samym dnie tabeli. Przed Sheffield znajduje się Burnley oraz Everton, które zgromadziły siedem punktów. Niepewny swojej przyszłości w Premier League jest również Luton Town, który zgromadził dziewięć oczek.