Oficjalnie: pierwszy transfer Jagiellonii w zimowym oknie

Nie rozpoczął się jeszcze nowy rok, a już mamy pierwsze oficjalne transfery potwierdzone wśród klubów PKO BP Ekstraklasy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, iż nowym graczem Jagiellonii Białystok został reprezentant Kosowa, Jetmir Haliti.

Futbolnews baner FB

Kosowianin ze Szwecji do Polski

W bieżących rozgrywkach Jagiellonia spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni Adriana Siemieńca zajmują drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasie i gonią liderujący Śląsk Wrocław. Białostoczanie ponadto są najlepszą drużyną w całej lidze pod względem liczby zdobytych bramek (38 goli w 17 meczach). Włodarze klubu nie zamierzają jednak próżnować i już ogłoszono pierwsze wzmocnienie Jagiellonii na drugą część sezonu 2023/2024. W Białymstoku zameldował się bowiem Jetmir Haliti, reprezentant Kosowa urodzony w Szwecji

Haliti gra na codzień na pozycji środkowego obrońcy. Poprzednim klubem Kosowianina był szwedzki AIK Sztokholm, w barwach którego rozegrał 21 meczów w ostatnim sezonie. Mimo iż nowy piłkarz Jagiellonii reprezentuje Kosowo, przez całą karierę piłkarską był związany z klubami szwedzkimi. Haliti będzie miał okazję rywalizować w zupełnie nowej lidze od przyszłego roku, bowiem Kosowianin pozostaje związany z AIK do końca grudnia tego roku.

Reprezentant Kosowa zagrał jedno spotkanie w drużynie narodowej. Była to rywalizacja z Armenią, która odbyła się w listopadzie zeszłego roku (2:2).

Fot. Pressfocus