Marek Papszun niedługo może zostać trenerem w lidze greckiej

07.12.2023

Marek Papszun pozostaje bezrobotny od początku obecnego sezonu, po tym jak wygrał mistrzostwo PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa. Wygląda na to, że były szkoleniowiec Medalików wreszcie będzie tronował jakąś drużynę. Jak informuje portal Meczyki.pl, Marek Papszun prowadzi rozmowy z greckim, OFI Kreta.

Futbolnews baner FB

Marek Papszun może wrócić na ławkę trenerską

Marek Papszun trenował Raków Częstochowa w latach 2016-2023. W ostatnich latach zespół Medalików odnosił olbrzymie sukcesy pod wodzą 49-latka. W ciągu trzech ostatnich lat, zespół z Jasnej Góry wygrał: dwa razy Superpuchar Polski, Puchar Polski oraz w ostatnim sezonie, mistrzostwo Polski, po raz pierwszy w historii. Po triumfie w Ekstraklasie, Papszun uznał, że musi odpocząć od piłki, a jego przerwa trwa aż do teraz.

Tuż po zwolnieniu Fernando Santosa z posady selekcjonera reprezentacji Polski, Marek Papszun brany był pod uwagę jako jeden z szkoleniowców, który może objąć kadrę Biało-Czerwonych. Ostatecznie trenerem naszej drużyny narodowej został jednak Michał Probierz. Następnie były szkoleniowiec Medalików łączony był z przejęciem Szachtara Donieck oraz reprezentacji Czech.

Według najnowszych informacji podanych przez portal Meczyki.pl, Marek Papszun jest bardzo blisko objęcia zespołu – OFI Kreta. Według informacji, polski trener negocjuje z greckim klubem i podobno zmierzają w dobrym kierunku.

Jak spisuje się OFI Kreta w obecnym sezonie?

Obecnym trenerem klubu z greckiej ligi jest Valdas Dambrauskas. Władze nie są jednak zadowoleni z wyników drużyny w obecnych rozgrywkach i rozglądają się za nowym szkoleniowcem. OFI Kreta w obecnym sezonie zajmuje ósme miejsce w tabeli ligowej i znajdują się w grupie spadkowej. Do miejsca gwarantującego grupę mistrzowską brakuje im puki co dwóch punktów.

Fot. PressFocus