Podsumowanie występów Polaków za granicą 08.12 – 10.12

11.12.2023

Nie tylko w naszej rodzimej PKO BP Ekstraklasie wstępują Polscy zawodnicy. Również w innych ligach co tydzień możemy śledzić zmagania Polaków na boiskach. Nasi reprezentacji w poprzedni weekend nie zanotowali zbyt dużej ilości liczb, tradycyjnie już jednak, kolejne trafienie dołożył Sebastian Szymański. Zapraszamy do zapoznania się z występami Polaków za granicą 08.12 – 10.12.

Sebastian Szymański

Sebastian Szymański od początku sezonu pokazuje, że znajduje się w kapitalnej dyspozycji. Polak ma pewne miejsce w składzie Fenerbahce i zbiera tam świetne recenzje za swoje występy, dostarczając przy tym bramki i asysty. Podobnie było również w miniony weekend. Lider ligi tureckiej pewnie pokonał Besiktas 3:1, a Szymański oprócz gola w ostatnich minutach meczu, został wybrany zawodnikiem spotkania. 24-latek takimi występami pokazuje, że należy mu się miejsce w reprezentacji Biało-Czerwonych.

Adam Buksa

Na listę strzelców wpisał się również, Adam Buksa. Antalyaspor pokonał Karagumruk 2:1. Drużyna Polaka bardzo szybko rozpoczęła strzelanie, ponieważ już na początku pierwszej połowy padły obydwa trafienia dla gospodarzy. Adam Buksa strzelił drugą bramkę. Napastnik znajduje się w imponującej formie strzeleckiej w obecnym sezonie. W 13 występach zdobył już 8 goli i zanotował 2 asysty, czym potwierdza swoją gotowość do gry w reprezentacji Polski.

Kacper Kozłowski

Kozłowski spędza obecny sezon na wypożyczeniu w Vitesse z Brighton. Pomocnik w miniony weekend zanotował swoją trzecią asystę w obecnej kampanii. Asysta Kacpra była o tyle istotna, że dała prowadzenie swojej drużynie w meczu z Heraclesem wygranym 2:0.

Krzysztof Piątek

Chyba można powiedzieć, że Krzysztof Piątek wrócił do swojej odpowiedniej dyspozycji. Napastnik po raz kolejny dostarczył liczb. Basaksekir wygrał 1:0 z Hataysporem, a 28-latek dołożył asystę i został wybrany piłkarzem meczu. W ostatnich 5 spotkaniach, Piątek, strzelił cztery gole i zaliczył jedną asystę.