Piast Gliwice rozbił Stal Mielec na zakończenie rudny PKO BP Ekstraklasy

18.12.2023

Ostatnim meczem 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy było spotkanie Piasta Gliwice ze Stalą Mielec. Gospodarze pewnie czuli się przed własną publicznością i rozbili zespół przyjezdnych 3:0. 20 grudnia Legia Warszawa zmierzy się z Cracovią i będzie to ostatnie spotkanie pierwszej rundy Ekstraklasy. Polską ligę ponownie będziemy mogli oglądać 10 lutego nowego roku. Zapoznaj się z podsumowaniem ostatniego meczu 19. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Artykuł powstał przy współpracy z bankiem PKO BP.

Piast Gliwice – Stal Mielec 3:0

Bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał Piast w 32. minucie. Bramkarz Stali Mielec stanął jednak na wysokości zadania i obronił strzał Ameyawa. Tuż na początku drugiej połowy dość szczęśliwie wynik meczu otworzył Huk. Piłka po strzale z główki przeszła przez ręce bramkarza i wpadłą do siatki. Piast poszedł za ciosem i w 62. minucie Felix podwyższył prowadzenie swojej drużyny. W 73. minucie piłka po rykoszecie, po strzale Kądziora, zmyliła golkipera i Kochalski po raz trzeci zmuszony był wyciągać futbolówkę z bramki.