Do kiedy trwa przerwa zimowa w Ekstraklasie?

19.12.2023
Za nami pierwsza część sezonu w Ekstraklasie. Liderem po rundzie jesiennej jest Śląsk Wrocław, a na drugiej pozycji plasuje się Jagiellonia Białystok. Najwyższa klasa rozgrywkowa dopiero co się skończyła, a kibice już pytają: kiedy wróci Ekstraklasa? Rozpoczęła się przerwa zimowa choć przed nami jeszcze zaległy mecz Cracovii z Legią Warszawa.

Do kiedy trwa przerwa zimowa w Ekstraklasie

Za nami runda jesienna w Ekstraklasie. Został już tylko zaległy mecz 2. kolejki Cracovia – Legia, który zostanie rozegrany 20 grudnia. Wojskowi mogą dzięki zwycięstwu przesunąć się nawet na trzecią pozycję w polskiej lidze. Przerwa zimowa potrwa w Ekstraklasie dłużej niż w czołowych ligach. 20. kolejka rozpocznie się 9 lutego. Większość zespołów rozegra więc jeszcze 14 spotkań (o ile nie mają zaległych meczów).

Śląsk sensacyjnym liderem

Pierwsza połowa sezonu przyniosła spore niespodzianki. Największą jest Śląsk Wrocław na pozycji lidera. Podopieczni Jacka Magiery grają bardzo dobrze i można mówić już o tym, że są pretendentami do tytułu. Kolejną sensacją jest Jagiellonia, która plasuje się na drugiej pozycji i też walczy o mistrzostwo.

Fot. Pressfocus