Kolejne problemy kadrowe Realu Madryt

20.12.2023
Pech nie opuszcza Realu Madryt. Po meczu z Villarreal uwagę przykuło nie zwycięstwo, a kolejna kontuzja. Na cały sezon wypadł David Alaba. To jednak nie koniec złych wieści dla Realu Madryt. Kolejny obrońca Królewskich jest kontuzjowany.

Szpital w Madrycie coraz większy, będzie komu grać?

Real Madryt po raz kolejny może mówić o dużym pechu. Niedzielne zwycięstwo nad Villarreal zostało przyćmione dwiema kontuzjami. Niedawno informowaliśmy o zerwanych więzadłach krzyżowych Davida Alaby. Taki uraz sprawia, że Austriak w tym sezonie już nie zagra. Podobnego urazu doświadczyli Courtois i Eder Militao.

Z gry wypadł kolejny obrońca. Na samym początku drugiej połowy spotkania, Ferland Mendy został zastąpiony przez Frana Garcię. Kontuzja Francuza nie jest na szczęście tak poważna i będzie pauzował około 10 dni. Według mediów przegapi starcie z Alaves, ale powinien być już zdrowy na rywalizację z Mallorcą.

Kontuzje to poważny problem dla Realu Madryt w tym sezonie. Carlo Ancelotti musi mieć jak najwięcej zdrowych piłkarzy, aby walczyć o najwyższe cele. Królewskich czeka intensywny nowy rok, a rotacje będą konieczne. Poza grą w La Liga, rywalizują także w Pucharze Hiszpanii, Superpucharze Hiszpanii i oczywiście Lidze Mistrzów.