Klasyka gatunku. Kolejny Polak związał się z włoską drużyną!
28.01.2019

Można odnieść wrażenie, że za niedługo Ekstraklasa będzie “środkiem treningowym” Serie A. Kolejny polski zawodnik podpisał bowiem kontrakt z włoskim klubem. Szymon Żurkowski od następnego sezonu będzie występować w barwach Fiorentiny. Jak na razie, 21-latek dogra sezon w Ekstraklasie!

Włoskie kluby zaczęły interesować się środkowym pomocnikiem po rundzie jesiennej polskiej ligi. Zawodnik Górnika Zabrze bardzo dobrze zaprezentował się w tej części sezonu, rozgrywając piętnaście spotkań w lidze, na które przełożyły się dwie bramki i jedna asysta. Dodatkowo Żurkowski ma za sobą trzy mecze w kwalifikacjach do Ligi Europy oraz w Pucharze Polski (w którym strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty)

Fiorentina nie była jedyną drużyną Seri A, która wykazywała zainteresowanie piłkarzem. Według mediów, sytuację Żurkowskiego monitorował nawet Juventus. “Stara Dama” miała konkretny plan wobec Polaka, gdyż chciała kupić zawodnika i momentalnie wypożyczyć go do Genui.

Ostatecznie największym zdeterminowaniem wykazała się Fiorentina. Klub będący aktualnie na 9. miejscu w Serie A, zapłacił za piłkarza Górnika 3.7 miliona euro. Kwota ta może wzrosnąć nawet do 5 milionów, jeśli spełnione zostaną wszystkie warunki.

Do końca obecnego sezon, Szymon Żurkowski będzie jednak występować w Ekstraklasie. 21-latek pozostanie w Górniku aż do końca czerwca.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz prezent!

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO