Czerwona kartka w „polskim” meczu

27.01.2024

Czerwona kartka w „polskim” meczu Serie A.

Arkadiusz Milik po wślizgu w nogę Alberto Cerriego otrzymał czerwoną kartkę w meczu 22. kolejki włoskiej Serie A. Polski napastnik rozpoczął mecz ligowy w pierwszym składzie po raz pierwszy od miesiąca, ale już w 18. minucie opuścił plac gry. Początkowo arbiter Livio Marinelli pokazał mu żółty kartonik, jednak polecono sędziemu, aby podszedł do monitora. Po sprawdzeniu sytuacji na VAR-ze, Marinelli anulował „żółtko”, a zaserwował Polakowi czerwień. W spotkaniu od pierwszej minuty, poza Milikiem, grają Wojciech Szczęsny, Szymon Żurkowski oraz Sebastian Walukiewicz (żółta kartka w pierwszej połowie zakończonej wynikiem 0:0)

Polak w tym sezonie zanotował 5 trafień dla „Starej Damy”, z czego 3 w pucharowym starciu z Frosinone. To jego trzecia czerwona kartka w karierze, a druga w barwach turyńskiego giganta – wtedy w kontrowersyjnych okolicznościach Juventus zremisował z Salernitaną, a spotkanie skończyło się skandalem z udziałem VAR-u.

Przed tą kolejką, Juventus prowadzi w lidze o jeden punkt przed Interem, ale drużyna Simone Inzaghiego ma jeden mecz mniej, z racji gry w Superpucharze Włoch w Arabii Saudyjskiej.