Robert Lewandowski udzielił wywiadu

01.02.2024

W ostatnim czasie Robert Lewandowski stał się bardziej otwarty na wszelkie aktywności medialne. Dzisiaj na YouTube ukazała się pierwsza część rozmowy, którą przeprowadzili dziennikarze kanału Foot Truck – Łukasz Wiśniowski i Kuba Polkowski. Oto najciekawsze fragmenty wywiadu z polskim napastnikiem. 

Wytłumaczenie słabej formy

Pod adresem Lewandowskiego pojawia się sporo zarzutów dotyczących słabej dyspozycji napastnika. Polak strzelał mniej goli, prezentował się słabo fizycznie. Właśnie do tych problemów Lewandowski odniósł się na samym początku rozmowy.

„To był trudny rok, ciężki okres. Nauczyłem się z niego wiele, więc mam nadzieję, że wyciągnę wnioski i będzie lepszy. Czuję, że coś się zmieniło i 2024 będzie lepszy zarówno dla Barcelony jak i reprezentacji, czułem się słabiej – także fizycznie.”

Lewandowski udzielił wywiadu – Afery w PZPN-ie odbiły się na kadrze

Lewandowski nie szczędził także słów krytyki wobec PZPN-u, chociaż nie padły żadne nazwiska. „Lewy” jasno skrytykował związek i narzekał na brak wsparcia od przełożonych. Nietrudno domyślić się, że chodzi o Cezarego Kuleszę i spółkę.

„Dużo kosztowały mnie afery z PZPN-em. Zawsze byłem na świeczniku, musiałem brać dużo rzeczy „na klatę”, a do końca nie miałem wsparcia od osób, które miały mnie chronić”

Dobra relacja z Probierzem

Nietrudno stwierdzić, że Lewandowski nie utrzymywał dobrych kontaktów z Fernando Santosem. Jak dzisiaj jednak potwierdza Polak, nowy selekcjoner reprezentacji – Michał Probierz zasiał w nim ziarnko nadziei.

„Listopadowe zgrupowanie dało mi nadzieję. Mam wrażenie, że trener Probierz podszedł do mnie jak do człowieka, a nie tylko jak do piłkarza. Trener obudził we mnie płomień, jeśli chodzi o grę w reprezentacji.”

Reprezentacja na średnim poziomie

W Lewandowskim widać chęć awansu na zbliżające się Mistrzostwa Europy, tym bardziej, że najprawdopodobniej będzie to ostatni turniej w reprezentacyjnej karierze Polaka.

„Sportowo zawaliliśmy te eliminacje. Czułem wstyd. Logiczne, że nie mamy reprezentacji z czołówki, tylko raczej na średnim poziomie i musimy wycisnąć maksa z tego, co mamy. Wierzę, że baraże będą przełomowe i pojedziemy na Mistrzostwa Europy.”

Kontakt z Michniewiczem… utrzymany?

Polski napastnik został zapytany także o to, jak obecnie wygląda jego relacja z Czesławem Michniewiczem. Lewandowski odpowiedział krótko:

„Z Czesławem Michniewiczem rozmawiałem parę razy po mundialu, telefonicznie.”

Guardiola? Top!

Lewandowski w swojej karierze wielokrotnie odnosił się do wpływu, jaki wywarł na nim Pep Guardiola. Podczas najnowszej rozmowy Polak także nie szczędził komplementów byłemu trenerowi Bayernu.

„Pep Guardiola jest geniuszem. To jest trener, który pracuje niesamowicie ciężko. Jeśli jesteś młodym piłkarzem i trafisz do Guardioli, to gwarantuję ci, że za jakiś czas będziesz o wiele lepszym zawodnikiem. Poruszając się w sferze marzeń, jeśli on przejąłby jakąś małą akedemię, to wyszłoby z niej iluś świetnych piłkarzy.”

fot. YouTube/Foot Truck