Grał w Lidze Europy. Trafi do Wisły Kraków?

21.02.2024
Ostatnia aktualizacja 26 lutego, 2024 o 21:46

Grał w Lidze Europy, trafi do Wisły Kraków? Od stycznia jest bez klubu, w swoim CV ma Olympique Marsylię, lata temu postawiono tam na niego kosztem Riyada Mahreza. O kim mowa? Billel Omrani to mocny kandydat na nowego napastnika „Białej Gwiazdy”. Miałby wzmocnić formację, która składa się z Angela Rodado i Szymona Sobczaka.

Grał w Lidze Europy, trafi do Wisły Kraków?

Od kilku dni wiadomo było, że jeden z polskich klubów walczył o podpisanie Omraniego. Algierczyk z francuskimi korzeniami pasował profilem choćby do Rakowa Częstochowa, który ciągle szuka napastnika, który zapewni dobre liczby. Wiemy już jednak, że chodzi o… Wisłę Kraków. Wiślacy ostatnio celują naprawdę w konkretne nazwiska. Przecież próbowali też ściągnąć do siebie Rafała Gikiewicza. Ostatecznie bramkarz trafił do Widzewa Łódź. Informację o napastniku zdradził Samuel Szczygielski z portalu „Meczyki.pl”.

Zaznaczył on ciekawe okoliczności tego transferu, który wydaje się być jak najbardziej możliwy do zrealizowania:

Sam piłkarz jest zainteresowany przeprowadzką do Krakowa, gdzie mógłby się odbudować. „Biała Gwiazda” może być otwarta na współpracę, pod warunkiem, że pensja 30-latka w znikomy sposób wpłynie na klubowy budżet. Napastnik ma tego samego agenta, co wspomniany już Angel Rodado.

Bogata przeszłość

Billel Omrani ma 30 lat. Jest bez klubu od stycznia po opuszczeniu Petrolulu Ploeszti. Przez pół roku dzielił szatnię z byłym piłkarzem Cracovii, Sergiu Hancą. Sześć lat spędził w CFR Cluj, gdzie pięciokrotnie zdobył mistrzostwo Rumunii. Dla „Kolejarzy” strzelił 47 goli w 209 spotkaniach. Jeden raz zagrał dla kadry Algierii, 12 czerwca 2022 roku z Iranem.

Wcześniej miał w CV Olympique Marsylię i wygrał tam w 2012 roku Puchar Ligi, choć trudno powiedzieć by grał regularnie. Pod wodzą Marcelo Bielsy wpisał się nawet raz na listę strzelców. Wydarzyło się to 9 stycznia 2015 roku w meczu z Montpellier HSC. W Marsylii grali wtedy: Florian Thauvin, Andre-Pierre Gignac, Dimitri Payet, Michy Batshuayi. Trudno było się przebić przy takiej konkurencji. Skończyło się w wymienionym sezonie (2014/15) na czterech występach w Ligue 1, wszystkich z ławki.

Aktualizacja: 26 lutego Billel Omrani oficjalnie dołączył do Wisły Kraków. Związał się krótkoterminową umową do końca sezonu 2023/24. 

Fot. PressFocus