Rolling Stones znów zawitali na meczu FC Barcelony!

25.02.2024

Podczas sobotniego meczu z Barcelony z Getafe, na trybunach Estadi Montjuic zagościł gitarzysta The Rolling Stones, Ronnie Wood. Członek kultowego zespołu nie jest pierwszą muzyczną gwiazdą, która osobiście udała się na mecz „Blaugrany”.

Ronnie Wood na spotkaniu z Lewandowskim

Oprócz samego zaproszenia na mecz, gitarzysta The Rolling Stones po końcowym gwizdku odwiedził także szatnię ekipy z Katalonii. Tam spotkał się on m.in. z Robertem Lewandowskim. Sytuację wykorzystali pracownicy klubowych mediów, którzy wykonali wspólne zdjęcie obu gwiazdorom. Wood był wyraźnie szczęśliwy ze spotkania i humorystycznie można stwierdzić, że nie wiadomo kto od kogo z tego duetu powinien brać autograf!

Barcelona – umuzyczniony klub

Spośród wszystkich klubów z europejskiej czołówki, związki „Dumy Katalonii” z muzyką są najsilniejsze. Po pierwsze, sponsorem klubu jest Spotify, czyli najsłynniejszy serwis streamingowy do słuchania muzyki. Wpływy szwedzkiej aplikacji w Barcelonie nie ograniczają się jedynie do prezentowania logo firmy na koszulkach, bowiem podczas każdego domowego meczu „Barcy” na banerach reklamowych promowane są najnowsze albumy znanych artystów.

Skorzystali na tym także polscy muzycy. Podczas wrześniowego meczu z Celtą Vigo (3:2), na bandach reklamowych pojawiło się nazwisko Maty. Przy okazji innych spotkań rozgrywanych na Montjuic, w polskim przekazie telewizyjnym reklamowane były także albumy Dawida Podsiadło, czy Darii Zawiałow.

Szwedzki hegemon na rynku aplikacji muzycznych podczas zawierania umowy z Barceloną zaznaczył także możliwość umieszczania na koszulkach zawodników loga danego artysty podczas najważniejszych meczów. W ten sposób, na trykotach Barcelony pojawiały się już loga takich gwiazd jak Drake, czy Shakira. Podczas październikowego El Clasico (1:2) podopieczni Xaviego występowali ze słynnym logo The Rolling Stones, a pierwszy gwizdek poprzedzała dedykowana kultowemu zespołowi oprawa.

FC Barcelona zagrała śpiewająco

Drużyna prowadzona przez Xaviego nie zawiodła znanego kibica i rozbiła Getafe aż 4:0. Na listę strzelców wpisali się Raphinha, Joao Felix, Frenkie de Jong, a także Fermin Lopez. Było to najwyższe zwycięstwo „Barcy” od 19 września i spotkania przeciwko Antwerpii w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

fot. FC Barcelona / X