Były trener Bayernu nie wyklucza powrotu

25.02.2024

Władze Bayernu gorączkowo poszukują menedżera i wkrótce mogą powitać dobrze znaną twarz. Gotów na powrót w roli szkoleniowca tej drużyny jest Julian Nagelsmann, który rzekomo w rozmowach otwarcie to przyznaje. Informację podał Christian Falk z Bilda.

Były trener Bayernu nie wyklucza powrotu

Bayern Monachium znajduje się na rozdrożu po decyzji o rozstaniu z Thomasem Tuchelem. Klub intensywnie poszukuje nowego menedżera, który poprowadzi zespół w przyszłym sezonie. Julian Nagelsmann, który wcześniej dowodził bawarską ekipą, nie kryje zainteresowania ponownym objęciem tej roli. Christian Falk ujawnia: 

Słyszałem, że jego kierownictwo rozgląda się za topowymi zagranicznymi klubami, stąd plotki o Liverpoolu, które, jak słyszałem, nie są prawdziwe. Słyszałem jednak również, że Julian Nagelsmann myśli o powrocie do Bayernu. To by mu odpowiadało. Zwłaszcza po tym, jak stary zarząd go wyrzucił, aby wrócić frontowymi drzwiami. A Julian Nagelsmann i Thomas Tuchel – to nie jest najlepsza relacja, Nagelsmann mógłby się zemścić za to, że Tuchel negocjował z Bayernem za jego plecami, gdy był jeszcze trenerem.

Xabi Alonso dalej opcją numer 1

Mimo tych doniesień, Bayern Monachium ma już swojego faworyta do objęcia stanowiska. Jest nim Xabi Alonso, były zawodnik mistrzów Niemiec. Pod jego wodzą Bayer Leverkusen rozgrywa niesamowity sezon, notując passę 33 meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach, bijąc tym samym rekord Niemiec. Taka forma sprawia, że Alonso jest obecnie najgorętszym kandydatem na nowego trenera Bayernu. Tyle tylko, że jest on najgorętszym kandydatem także dla Liverpoolu. Może też chcieć zostać w Leverkusen na przyszły sezon i spróbować powalczyć w Champions League. 

Bayern Monachium przeżywa obecnie kryzys. Odpadł z Pucharu Niemiec z Saarbruecken, walczy o życie w Lidze Mistrzów, a w Bundeslidze traci aż osiem punktów do rozpędzonego Leverkusen. Wizja, w której „Bawarczyc”y skończą sezon bez żadnego trofeum, wydaje się coraz bardziej możliwa.