Szewczenko junior bryluje w Anglii

28.02.2024

Szewczenko junior bryluje w Anglii. Pierworodny byłej gwiazdy Milanu i Dynama Kijów coraz śmielej poczyna sobie na młodzieżowych boiskach Zjednoczonego Królestwa. 

Kristian Szewczenko należy do drużyny Watfordu i występuje w drużynie U17 klubu, którego wielkim kibicem jest sir Elton John. Legendarny wokalista łącznie przez 16 lat był nawet jego dyrektorem.

Szewczenko junior bryluje w Anglii

Kristian Szewczenko urodził się 10 listopada 2006 roku. Należy on do drużyny „Szerszeni” od marca 2023 roku. Wcześniej grał (od 2019 roku) w młodzieżowych drużynach Chelsea. Z racji na swoje pochodzenie, może on zagrać w przyszłości dla aż trzech reprezentacji – Ukrainy (z racji na ojca), Stanów Zjednoczonych (z uwagi na matkę), a także Anglii (z racji na miejsce urodzenia i spędzone całe życie w Londynie). Został on włączony do rezerwowego składu Ukrainy do lat 19 – zgodnie z informacją Ministerstwa Młodzieży i Sportu.

Trener Watfordu U17, Tom Cleverley, to były piłkarz Manchesteru United z ery sir Alexa Fergusona. Wypowiedział się on na temat młodego podopiecznego, syna znanego ojca:
Dwa gole, z których dumny byłby jego ojciec, tak mi się wydaje. Kristian ostatnio dla nas był fantastyczny, myślę, że to jego siódmy gol w ostatnich siedmiu meczach. Jego nazwisko jest w grupie tych, którzy mogą trafić do U21. Jest nieustępliwy. Gra bardzo wszechstronnie. Naprawdę jestem pod wrażeniem.
Fot. Instagram Andrija Szewczenki