Oficjalnie: Sassuolo ma nowego trenera

01.03.2024
Ostatnia aktualizacja 3 marca, 2024 o 20:18

Sassuolo ma nowego trenera. Po zwolnieniu Alessio Dionisiego, „Neroverdi” przede wszystkim muszą mieć na stołku kogoś, kto zapewni jak największą gwarancję utrzymania. Pierwszy raz od dawna widmo spadku stało się realne. Ściągnęli więc jednego z lepszych „strażaków” w kraju. Mowa o Davide Ballardinim. W swojej karierze uczynił to siedmiokrotnie, a Sassuolo to jego 12. epizod w tej roli. Czy będzie ósmy sukces?

Sassuolo ma nowego trenera

Davide Ballardini to 64-letni trener z Rawenny. To jedna z najciekawszych karier na Półwyspie Apenińskim. Od jego pierwszego sezonu w futbolu, w każdej z kampanii był albo „strażakiem”, albo zwolnionym. Po sezonie 2004/05 z byłym pracodawcą Zbigniewa Bońka, Sambenedettese, Ballardini nie przepracował ani jednego sezonu od początku do końca. Co też ciekawe, mimo takiej kariery, udało mu się wygrać jedno trofeum. Mowa o Superpucharze Włoch 2009.

Ballardini w tym sezonie był już trenerem Cremonese, ale nowe prawo umożliwia w końcu trenerom obejmowanie w sezonie dwóch klubów. O tej zmianie pisaliśmy TUTAJ.

Jak to już bywa klasycznie w jego przypadku – skończył poprzedni sezon jako „strażak”, a w nowym sezonie został zwolniony. Davide Ballardini swego czasu był trenerem Krzysztofa Piątka w Genoi.

Fot. Sassuolo/ X