Gwiazda Serie A nie pojedzie na Euro?

03.03.2024

Gwiazda Serie A nie pojedzie na Euro? Na to wygląda. Pierwsze doniesienia z Włoch mówią o końcu sezonu Domenico Berardiego, a także wykluczają wyjazd zawodnika na turniej do naszych zachodnich sąsiadów.

Gwiazda Serie A nie pojedzie na Euro?

Pierwszy weekend marca przyniósł dość istotną wiadomość w kontekście planowania kadr na europejski czempionat, który już w czerwcu odbędzie się w Niemczech. W pierwszym meczu po powrocie do zdrowia, wracający po przerwie liczącej półtora miesiąca, Domenico Berardi zszedł już w 60. minucie ligowego starcia w Weronie z Hellasem z urazem ścięgna Achillesa.

Berardi to powiew nadziei na utrzymanie. Przynajmniej przez chwilę… grał bowiem po raz pierwszy od półtora miesiąca. Wcześniej można było przeczytać o bardzo różnych datach powrotu zawodnika. Końcówka sezonu, kwiecień, inne daty. Okazało się, że wyrobił się szybciej i wrócił już na początku marca. Czy nie za szybko? Teraz wiemy, że raczej na pewno nie zagra na Euro 2024.

Swoje myśli o urazie po meczu wyraził nowy trener „Neroverdich”, Davide Ballardini:

W przypadku Berardiego mówimy o podejrzeniu urazu ścięgna Achillesa, ale obawiam się, że to coś więcej niż podejrzenie.
Sassuolo w niedzielnym meczu z Hellasem poniosło porażkę 0:1, jedynego gola strzelił reprezentant Polski, Karol Świderski. Dla reprezentanta Polski było to pierwsze trafienie na Półwyspie Apenińskim. Była to jednocześnie jedenasta porażka Sassuolo w ostatnich czternastu ligowych spotkaniach. „Neroverdi” tracą do bezpiecznej strefy trzy punkty i są w największym kryzysie sportowym od lat, a teraz tracą największą gwiazdę, choć ta nie zdążyła nawet dobrze poczuć murawy.
Fot. PressFocus