Piłkarz Premier League ogłosił zakończenie kariery!

06.03.2024

Stoper walczącego o utrzymanie w Premier League Nottingham Forest, Felipe poinformował na swoim Instagramie, że wraz z końcem sezonu zakończy karierę piłkarską. Wpływ na tę decyzję miały problemy Brazylijczyka z kolanem, przez które w tym sezonie rozegrał zaledwie osiem meczów.

Szaleństwo transferowe

Powrót Nottingham do Premier League po 23 latach wywołał istne szaleństwo transferowe. Latem 2022 roku szeregi Forest zasiliło aż 22 zawodników, w zimowym okienku transferowym do klubu dołączyło zaś siedmiu nowych zawodników. Właściciel Nottingham, Evangelos Marinakis na transfery wydał ok. 195 milionów euro. W poprzednim sezonie Premier League więcej na transfery wydały jedynie Manchester United (ok. 245 mln euro) oraz Chelsea (ok. 610 mln euro).

Jednym z zawodników, którzy w trakcie sezonu dołączyli do Nottingham był właśnie Felipe. 22-krotny reprezentant Brazylii przeniósł się do Anglii z Atletico Madryt za kwotę 2,3 miliona euro. W drugiej części sezonu 2022/23 Felipe wystąpił w 16 z 18 możliwych meczów Premier League i tylko trzech z nich nie rozegrał ,,od deski do deski”.

Problemy z kolanem

Ten sezon nie był już jednak tak usłany różami dla Brazylijczyka. Tuż przed startem rozgrywek Premier League Felipe doznał urazu kolana, przez który opuścił pierwsze trzy kolejki. 34-latek wrócił do gry 5 września, jednak nie zagrał on w pierwszym zespole, a jedynie w drużynie U21. Felipe wystąpił w meczu EFL Trophy, gdzie występował zespół rezerw. Brazylijczyk zdążył rozegrać zaledwie 63 minuty w starciu z Harrogate Town (1:2) i był to jego ostatni występ aż do początku grudnia.

Felipe odnowił się uraz kolana, przez który tym razem opuścił dziewięć kolejek Premier League. I kiedy 2 grudnia wrócił on na boisko, zdążył się nacieszyć tylko trzema występami. Dopiero pod koniec stycznia 2024 roku Brazylijczyk wrócił do kadry meczowej i od tego wystąpił w czterech z ośmiu kolejnych meczów. Co więcej, we wszystkich tych spotkaniach Felipe wybiegał na murawę w pierwszym składzie, a w trzech z nich rozegrał komplet możliwych minut.

Niełatwa decyzja

Odnawiające się problemy z kolanem zmusiły Brazylijczyka do podjęcia trudnej decyzji. Po przegranym 0:1 meczu ostatniej kolejki Premier League z Liverpoolem, Felipe na swoim Instagramie poinformował, że wraz z końcem tego sezonu opuści Nottingham. Klub z City Ground będzie jego ostatnim w karierze, bowiem jednocześnie ogłosił on zawieszenie butów na kołku.

Dużo o tym myślałem przez ostatnie miesiące i wraz z rodziną podjąłem decyzję co do mojej przyszłości (…) Nadszedł czas zejść z boiska, a po raz ostatni chce to zrobić tutaj, w Nottingham.

W najbliższych tygodniach Felipe będzie musiał powalczyć o to, by nie zakończyć kariery spadkiem z Premier League. Po 27 kolejkach Nottingham znajduje się na ostatnim bezpiecznym, 17. miejscu w tabeli. Przewaga podopiecznych Nuno Espirito Santo nad strefą spadkową wynosi zaledwie cztery punkty, jednak otwierające ją Luton ma jeden mecz rozegrany mniej.

fot. PressFocus