Willi Orban ma jasne zdanie o zachowaniu Viniego

07.03.2024

Willi Orban vs Vinicius Junior to sytuacja, którą żyli kibice i media jeszcze długo po rewanżu 1/8 finału Ligi Mistrzów Realu Madryt z RB Lipsk. Większość spodziewała się raczej nudy i pewnego awansu „Królewskich”, jednak ekipa przyjezdnych sprawiła im problemy. Czy Vini powinien zostać wyrzucony z boiska? Węgierski stoper nie ma wątpliwości. 

Czerwona kartka dla Viniciusa?

Cała sytuacja miała miejsce na początku drugiej połowy, kiedy to brazylijski skrzydłowy odepchnął w szyję defensora RB Lipsk Williego Orbana. Vinicius za swoje zachowanie został ukarany żółtą kartką, jednak – jak oceniają eksperci – arbiter tego spotkania zbyt szybko wznowił grę i delikatnie zlekceważył całą sytuację. Oliwy do ognia dolał gol Brazylijczyka, którego strzelił niespełna parę minut później. Szerzej o całej sytuacji pisaliśmy TUTAJ.

Jest komentarz Orbana

Na temat całej sytuacji wypowiedział się sam zainteresowany, czyli Willi Orban. Defensor RB Lipsk pozostaje przy swoim stanowisku i uważa, że Viniciusowi należała się czerwona kartka. Napisał on wiadomość do fanów na Instagramie, w której nie obwiniał jednak arbitra, ponieważ – jak uznał – każdemu zdarzają się błędy. Węgierski defensor uważa także, że mógł lepiej zachować się przy straconej bramce.

To powinna być czerwona kartka. Ale sędziom też wolno popełniać błędy. To część tego sportu. Mogłem lepiej zachować się przy bramce, którą straciliśmy, a powinniśmy strzelić więcej niż jednego gola… Je*ać to, dzisiaj świętuję bramkę, którą zdobyłem, a potem wrócimy na dobre.

fot. screen/ Instagram