La Liga: Koniec sezonu czołowego strzelca

13.03.2024

To koniec sezonu dla czołowego strzelca La Liga. wiemy już, że Borja Mayoral po operacji kolana wypada z gry w bieżącej kampanii. Getafe i Jose Bordalas mają problem. Ich najlepszy strzelec w tym sezonie walczył o powołanie na EURO 2024.

La Liga: Koniec sezonu czołowego strzelca

To fatalna wiadomość dla drużyny z Madrytu. Borja Mayoral jest dość sensacyjnym wiceliderem klasyfikacji strzelców ligi z 15 golami na koncie. Tego dorobku już jednak nie poprawi. Jak przekazała Gemma Santos z „COPE„, snajper zakończył grę w tym sezonie.

Wychowanek Realu Madryt, odkąd przybył do Getafe, prezentował się z dobrej strony. W tym sezonie osiągnął życiową formę. W końcu w klasyfikacji strzelców La Liga na ten moment ustępuje tylko Jude’owi Bellinghamowi. Niestety już go nie dogoni.

Marzenia trzeba odłożyć na przyszłość

Bilans bramkowy drużyny z Coliseum Alfonso Perez próbuje ratować teraz Mason Greenwood, jednak nie gra na tej pozycji co Mayoral. Jose Bordalas został teraz z Jaime Matą oraz Juanmi Latasą, którzy nie dawali takiej jakości. Najważniejsze jednak, że „Azulones” mogą być już raczej pewni utrzymania, aczkolwiek w pierwszej części sezonu jeszcze przewijał się temat awansu do europejskich pucharów. Ostatnia strata punktów powoduje jednak, że trzeba takie marzenia odłożyć na przyszłość.

Urazu Mayoral nabawił się w marcu w trakcie meczu ligowego z Las Palmas. 26-latek opuścił boisko na kwadrans przed końcem meczu. Początkowo mówiło się maksymalnie o dwóch miesiącach pauzy. Przebyte badania lekarskie zmieniły jednak perspektywę. To wszystko skończyło się na operacji uszkodzonej łąkotki zewnętrznej lewego kolana. Niestety dla Mayorala nie tylko oznacza to koniec sezonu, ale też brak możliwości pojechania z kadrą Hiszpanii na Euro 2024. Tam obok Alvaro Moraty, czy też Joselu mógł być ważną postacią ataku kadry trenera Luisa de la Fuente.

fot. goodfon.com