Ciro Immobile dostaje pogróżki. Prezes Lazio… bagatelizuje sprawę

17.03.2024

Claudio Lotito nie przestaje zaskakiwać. Nie tak dawno chciał powtórzyć mecz z Milanem i apelować o to w każdej możliwej organizacji. Dziś Ciro Immobile, a więc największa gwiazda jego klubu, jest ofiarą ataków. On jednak traktuje to jako błahostkę.

Ciro Immobile dostaje pogróżki

W piątek Ciro Immobile, jego żona Jessica i ich czteroletni syn Mattia zostali zaatakowani werbalnie i fizycznie przez grupę ludzi przed szkołą ich syna. Wszystko niestety po nagłośnieniu i wspieraniu przez niektóre media podżegania do nienawiści – wyjawia otoczenie gracza. Claudio Lotito po raz kolejny nie popisał się inteligencją. Jego słowa zacytowała ANSA:

Czy martwię się o Immobile? Zdarza mi się to codziennie, od 20 lat żyję pod ochroną. Gdybyś zabrał mój telefon komórkowy, znalazłbyś 500 000 gróźb śmierci wobec mnie i mojej rodziny. Codziennie. A jednak nie robię z tego powodu zamieszania(…) Kropka i tyle. To wszystko, co powiem.

AIC (Włoski Związek Piłkarzy) wydał oświadczenie w tej sprawie: Włoski Związek Piłkarzy wyraża solidarność z kapitanem Lazio Ciro Immobile i jego rodziną w związku z godnym ubolewania atakiem. Jest to poważny akt zastraszenia, który mógł mieć bardzo poważne konsekwencje i który AIC ma nadzieję, że policja możliwie najszybciej wyjaśni”. „Jeśli porażka i zwycięstwo są „normalne” w kulturze sportu  to tym, czego nie możemy przyzwyczajać się do uważania za „normalne”, jest jednak agresja wobec piłkarza.

Kiepska forma Ciro

Ciro Immobile jest obecnie w gorszej formie. W meczu z Frosinone zagrał prawie godzinę w sposób bezbarwny, a jego zmiennik, Valentin Castellanos wreszcie się w Lazio przebudził, w sześć minut trafił dwa razy do siatki i został bohaterem. Liczbowo to najgorszy sezon Immobile w lidze od 2015/16. Wtedy zanotował łącznie siedem trafień, gdy spędził kampanię w Sevilli oraz Torino. Dziś ma ich sześć. Dodajmy, że cztery z rzutów karnych.

Claudio Lotito to 66-letni właściciel Lazio. Pełni tę funkcję od od 2004 roku. Biznesmen jest także politykiem, który zasiada jako senator regionu Molise. W lipcu 2006 roku Lotito otrzymał karę zawieszenia za udział w skandalu Calciopoli.

Fot. PressFocus