Salernitana niedawno zmieniła trenera. Kolejna zmiana już w planie

17.03.2024

Salernitana niedawno zmieniła trenera, a już Danilo Iervolino niecierpliwi się w desperacji, by uratować stracony na 90% sezon. Fabio Liverani poprowadził klub w pięciu meczach, z czego raz zremisował a cztery razy przegrał. Ponoć w blokach startowych grzeje się już Filippo Inzaghi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy nie fakt, że „Pippo”… był trenerem „koników morskich” jeszcze miesiąc temu.

Salernitana niedawno zmieniła trenera. Kolejna zmiana już w planie

Salernitana to w tym sezonie „ministerstwo głupich kroków”. Na początku sezonu zwolniono Paulo Sousę, byłego selekcjonera reprezentacji Polski. Na wiosnę 2023 roku serią remisów i meczów bez porażki zapewnił utrzymanie w elicie. Salernitana utrzymała się drugi raz z rzędu w Serie A, co dla tego klubu jest priorytetem. Jesienią Sousa nie dostarczył jednak argumentów, by utrzymać posadę. Zastąpił go trenerski niewypał na poziomie Serie A, czyli Filippo Inzaghi. „Pippo” długo nie popracował. Został zwolniony w lutym tego roku. Na 18 spotkań wygrał zaledwie trzy.

Po 19. porażce w sezonie, z Lecce u siebie (0:1), po 29. kolejkach szefostwo klubu z Salerno rozważa powrót legendarnego napastnika Milanu. Maurizio Milan, jeden z dyrektorów, powiedział po meczu przed kamerami „DAZN”:

Jest to wielki zawód szczególnie dla naszych fanów, którzy nigdy nie przestali nas wspierać. W ciągu kilku najbliższych godzin musimy to wszystko przemyśleć wspólnie z prezydentem, a także z trenerem Liveranim. Będziemy dochodzić do refleksji, które są konieczne dla miasta, fanbazy oraz klubu, który sporo zainwestował.

Salernitana jest ostatnia w tabeli Serie A i ma na koncie 14 punktów. Traci aż dziewięć do najbliższej pozycji, a 11 do strefy bezpiecznej. Prawdopodobnie żaden cud nie będzie w stanie ich uratować.

Fot. PressFocus