Dani Alves opuści więzienie?

20.03.2024

Dani Alves może opuścić więzienie. Sąd w Barcelonie podjął decyzję w sprawie warunkowego zwolnienia Brazylijczyka do momentu uprawomocnienia wyroku w głośnej sprawie dotyczącej gwałtu.

Co się wydarzyło?

Dani Alves w lutym został skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności w związku z czynem, którego miał się dopuścić w grudniu 2022 roku. Legenda FC Barcelony miała zgwałcić 23-letnią kobietę w łazience klubu nocnego Sutton właśnie w katalońskim mieście. Były obrońca na początku 2023 roku trafił do aresztu w Barcelonie, gdzie czekał na rozwój sprawy. W trakcie śledztwa Dani Alves gubił się w zeznaniach, zmieniając swoją wersję wydarzeń.

Wyrok 4,5 roku pozbawienia wolności nie satysfakcjonuje ani prokuratora, który wnioskował o dwukrotnie wyższą karę, ani oskarżyciela prywatnego, który wnosił o 12 lat. Do hiszpańskiego Sądu Najwyższego trafiła jednak apelacja. W związku z tym otworzyła się furtka, dzięki której Dani Alves może wyjść na wolność.

Kilka dni temu Dani Alves zwrócił się do sądu w Barcelonie o zwolnienie go z aresztu do czasu uprawomocnienia się wyroku. Wbrew woli prokuratury sąd w Barcelonie przychylił się do prośby Brazylijczyka, stwierdzając, że nie ma przesłanek ryzyka ucieczki zawodnika.

Dani Alves jednak wróci na wolność

Hiszpańskie media informują, że decyzją większości Sąd Najwyższy uwzględnił apelację Daniego Alvesa. Zgodnie z orzeczeniem sądu Brazylijczyk może opuścić areszt do czasu uprawomocnienia się wyroku. Warunkiem jest jednak wpłacenie kaucji w wysokości miliona euro. Zarządzenie zakazuje oskarżonemu opuszczania terytorium Hiszpanii oraz nakłada na niego obowiązek cotygodniowego stawiania się przed sądem. Brazylijczyk ma również zakaz zbliżania oraz zakaz kontaktowania się ze swoją ofiarą.

Jeżeli Dani Alves zdecyduje się wpłacić kaucję, to wyjdzie na wolność przy jednoczesnym odebraniu mu paszportów brazylijskiego oraz hiszpańskiego. Oznacza to, że teoretycznie nie będzie mógł uciec przed prawomocnym wyrokiem.

fot. YouTube