Polska U17 z awansem na Euro!

26.03.2024

Polska U17 z awansem na Euro! Mimo tego, że dzisiaj wszystkie oczy polskich kibiców skierowane są na spotkanie Polski z Walią o awans na Euro 2024, warto odnotować również wyczyny młodzieżowej reprezentacji, która pokonała kadrę Czechów 2:1 i zapewniła sobie awans na mistrzostwa Europy.

Polska pokonuje Czechów. Polska U17 z awansem na Euro!

Reprezentacja do lat 17 w meczu przeciwko Czechom grała „o wszystko”. Stawką był bowiem wyjazd na mistrzostwa Europy, które w 2024 roku odbędą się na Cyprze. Reprezentacja kierowana przez Rafała Lasockiego potrzebowała zwycięstwa z reprezentacją Czech, która była faworytem. Czesi bowiem w całym turnieju eliminacyjnym nie przegrali ani jednego spotkania, natomiast my w ostatnim meczu ulegliśmy Białorusinom 0:1. Po tym meczu najwięcej zarzutów kierowanych było do ofensywy kadry, która mimo stwarzanych sytuacji nie potrafiła ich wykorzystać. W spotkaniu z Czechami było już jednak zupełnie inaczej.

„Biało-Czerwoni” dobrze weszli w mecz, bowiem już w 12. minucie rzut karny wykorzystał Jakub Adkonis. Po dziesięciu minutach prowadzenie podwyższył Oskar Pietuszewski i po pierwszej połowie podopieczni Rafała Lasockiego schodzili z podniesionymi głowami. Druga połowa to już jednak istny rollercoaster, ponieważ w 70. minucie „jedenastki” nie wykorzystał strzelec pierwszego gola – Adkonis, a po chwili bramkę kontaktową zdobyli Czesi. Po golu na 2:1 rywale próbowali wyrównać, jednak ostatecznie nic z tych zakusów nie wyszło i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków.

Awans na „polski turniej”?

Euro U17 rozgrywane jest co roku i trzeba przyznać, że UEFA przemyślanie organizuje ten turniej tak często. Każdy rocznik ma szansę występu na wielkiej scenie, a w tym wieku kariery niesamowicie szybko się rozwijają, czego potwierdzeniem są liczne talenty, które właśnie po młodzieżowym Euro „wypływały na szerokie wody”. Rok temu podczas mistrzostw Europy organizowanych na Węgrzech  młodzieżowa reprezentacja pokazała się ze świetnej strony. Ostatecznie nasi kadrowicze odpadli dopiero w półfinale z Niemcami po pasjonującym widowisku, które zakończyło się zwycięstwem zachodnich sąsiadów 5:3.