Marek Saganowski nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec

05.04.2024
Ostatnia aktualizacja 7 kwietnia, 2024 o 00:50

Tomasz Włodarczyk z portalu ”Meczyki.pl” poinformował, że Marek Saganowski zostanie nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec. Klub wkrótce potwierdził te doniesienia. 45-latek przejął schedę po Aleksandrze Chackiewiczu, który rozstał się z Zagłębiem w wyniku napaści kibiców podczas jednego z treningów.

Fatalna sytuacja w Zagłębiu Sosnowiec

W ostatnim czasie wiele dzieje się wokół Zagłębia Sosnowiec. Nie są to jednak powody wywołujące optymizm wśród sympatyków klubu. Na początku 2024 roku dosyć nieoczekiwanie jednym ze współwłaścicieli po nabyciu zaledwie 0,74% udziałów został celebryta Rafał Collins. Jego rolą w dużej mierze jest odpowiedzialność za pion sportowy. Zmiana od początku wywoływała niemałe kontrowersje. Collins błyskawicznie zaczął rządu. Już na początku nowym dyrektorem sportowym został Białorusin Michaił Zalewski. Miał on za sobą roczne doświadczenie w pracy na stanowisku dyrektora generalnego FC BATE Borysów. Na ławce trenerskiej zasiadł jego rodak Aleksandr Chackiewicz.

Zmiany strukturalne oraz przebudowa kadry nie poprawiły sytuacji Zagłębia. Drużyna cały czas zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i w ciągu sezonu wygrała zaledwie dwa mecze ligowe. Dramaturgii sytuacji dodaje fakt, że w obecnej rundzie nie zwyciężyła ani razu, choć nie jest to oczywiście winą wyłącznie Chackiewicza.

W ostatniej serii gier Zagłębie przegrało 0:4 z GKS-em Katowice. Trener przyznał, że… nie znał on planu na mecz, bo strategię ustalali piłkarze. Po fatalnym spotkaniu gruba kibiców Zagłębia wkroczyła do ośrodka treningowego klubu. W wyniku starć trener Chackiewicz został kopnięty i uderzony przez napastników, którzy wtargnęli na boisko treningowe. Oprócz Białorusina ucierpieć mieli również Michał Janota i Sebastian Bonecki. Po tych wydarzeniach szkoleniowiec oraz dyrektor Michaił Zalewski zrezygnowali z prowadzenia swoich funkcji.

Marek Saganowski nowym trenerem

Jak podawał Tomasz Włodarczyk z portalu ”Meczyki.pl”, nowym trenerem zostanie Marek Saganowski. Doniesienia szybko się potwierdziły. „Sagan” podczas piłkarskiej kariery reprezentował m.in. barwy Legii Warszawa, czy ŁKS-u Łódź. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 309 meczów i strzelił równo 100 goli, co stawia go w czołówce najlepszych strzelców w historii Ekstraklasy.

Po odwieszeniu butów na kołku Saganowski rozpoczął przygodę na ławce trenerskiej. Jak dotąd prowadził Motor Lublin, Pogoń Siedlce, a jego ostatnim klubem była Wisła Płock. Z ”Nafciarzami” najpierw spadł z Ekstraklasy, a wkrótce został zwolniony po 15 meczach.

Aktualna ligowa sytuacja Zagłębia Sosnowiec jest jednak tak dramatyczna, że mało prawdopodobne jest, aby Saganowski pomógł uratować drużynę przed spadkiem. 45-letni szkoleniowiec podpisał z klubem kontrakt do czerwca 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Fot. PressFocus

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2