Opinia inna niż wszystkie – “Kylian Mbappe nie może wygrać Złotej Piłki”
02.04.2019

Mimo dwudziestu lat na karku, Kylian Mbappe może pochwalić się wielkimi osiągnięciami. Piłkarz dwukrotnie cieszył się z triumfu w Ligue 1. Największym sukcesem zawodnik jest oczywiście mistrzostwo świata zdobyte z kadrą Francji w zeszłym roku. Niektórzy eksperci zaczęli twierdzić, że Mbappe może już sięgnąć po Złotą Piłkę. Inne zdanie na ten temat ma Edmilson, ambasador Ligue 1. 

Kylian bezsprzecznie rozgrywa swój najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. 20-latek ma już na swoim koncie 27 bramek w lidze. Taka liczba goli powoduje, iż Mbappe jest wyraźnym liderem klasyfikacji i najprawdopodobniej sięgnie po tytuł króla strzelców Ligue 1.

Genialne występy zawodnika zagwarantował mu wiele pochlebnych opinii. Pojawiają się nawet głosy, sugerujące, że to właśnie 20-latek powinien sięgnąć po Złotego Buta za trwający rok. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Edmilson, ambasador Ligue 1.

Brazylijczyk stwierdził w rozmowie z francuskimi mediami, że Mbappe jest zwyczajnie za młody, by móc cieszyć się z indywidualnego sukcesu – Kylian Mbappe nie może wygrać Złotej Piłki. Powód jest prosty, chodzi o wiek. On może dokonać wielkich rzeczy, jednakże Messi czy Ronaldo robią to przez dziesięć ostatnich lat, to niewiarygodne. 

Czy rzeczywiście, nawet po bardzo dobrym sezonie, Kylian Mbappe musi “odczekać”, by zdobyć Złotego Buta? Wiek jest na tyle istotnym kryterium?

Odbierz darmowy zakład 20 zł