Frank Lampard łączony z nową pracą

07.04.2024

Frank Lampard jako trener nie jest zbyt rozchwytywany, ale nie oznacza to, że jest on opcją totalnie zapomnianą. Po fatalnym czasie jako opiekun tymczasowy na Stamford Bridge, pozostaje ciągle na bezrobociu. Szykuje się jednak dla niego ciekawa opcja. Kanada, która na horyzoncie ma wielki turniej, jakim będzie Copa America, poszukuje nowego selekcjonera.

Lampard nowym selekcjonerem reprezentacji Kanady?

Zdaniem Matta Lawa z „The Telegraph” taki angaż na stanowisku selekcjonera jest możliwy. Frank Lampard, który od czerwca zeszłego roku jest bezrobotny, jest otwarty na różnego rodzaju propozycje pójścia na ławkę trenerską. Były piłkarz był dotychczas związany jako menadżer z Chelsea, Derby County i Evertonem. Kibicom w Anglii raczej nie kojarzy się z dobrym trenowaniem, więc tym bardziej taka plotka może szokować. 45-latek ma ciągle czekać na odpowiedni moment i w niedalekiej przyszłości dowiemy się, czy skorzysta z oferty od kanadyjskiego związku, czy jednak poczeka i wróci do piłki klubowej. Co prawda Lampard w Londynie Cole’a Palmera nie miał, ale jakichkolwiek dobrych wyników też nie.

Obecnie jako tymczasowy trener „The Canucks” zatrudniony jest Mauro Biello, po pięcioletniej kadencji Johna Herdmana. Drugi ze szkoleniowców doprowadził drużynę spod znaku klonowego liścia do pierwszego od 36 lat mundialu. W Katarze Kanada zagrała z Belgią, Marokiem oraz Chorwacją – zdobyła dwie bramki, lecz zgromadziła na koncie zero punktów. Kanadyjczycy może i przegrali, ale zasłynęli bezkompromisowością w grze, często nawet pewną naiwnością i oglądało się ich z przyjemnością. Dwie z drużyn, które przeszły dalej z tej grupy, okazały się później TOP4 całej imprezy. Frank Lampard miałby w składzie m.in.

  • Alphonso Daviesa, gwiazdę Bayernu, a niedługo zapewne Realu
  • Jonathana Davida z Lille
  • Cyle Larina z Mallorki; w przeszłości miał sezon życia z 19 bramkami w Besiktasie
  • Tajona Buchanana wypożyczonego do Interu; nie może się tam odnaleźć

Kanada musi śpieszyć się w poszukiwaniach, by nowy trener stworzył jakąkolwiek więź między zawodnikami na boisku oraz poza nim, zwłaszcza, że mowa o szukaniu nowego szkoleniowca przed tak dużym turniejem. Kolejną kwestią jest występ na mundialu w 2026 roku, bo przypomnijmy, że Kanada będzie współorganizatorem tych mistrzostw.

Fot. PressFocus