Kary dla Sheffield United. Strata punktów i grzywna

12.04.2024

Sheffield United poniesie zarówno finansową jak i sportową karę. Zostanie ukarane odebraniem dwóch punktów w przyszłym sezonie i grzywną finansową w postaci 310 tys. funtów za opóźnienia w płatnościach. Klub oficjalnie zaakceptował karę.

Kary dla Sheffield United. Strata punktów i grzywna

Sheffield United rozpocznie przyszły sezon od ujemnych dwóch punktów na swoim koncie w ramach English Football League (EFL), a możliwe jest zwiększenie tej kary do czterech punktów, jeśli klub ponownie opóźni płatności. EFL nałożyła również na nich karę finansową w wysokości 310 455 funtów za niewywiązywanie się z płatności wobec innych klubów przez ponad 550 dni w sezonie 2022-23.

Klub zaakceptował decyzję bez odwołania

Oświadczenie Sheffield potwierdza, że zaakceptowali decyzję EFL i nie będą się od niej odwoływali. Podkreślono, że zaległe płatności zostały uregulowane już kilka dni po terminie lub renegocjowane z nowymi terminami, które już były przestrzegane. Sheffield United współpracowało z EFL, aby wynegocjować porozumienie w sprawie naruszeń, pomimo rozczarowania z powodu nałożenia kary. Klub podkreślił, że trudna sytuacja finansowa była wynikiem opóźnień w otrzymywaniu należności od innych, co wpłynęło na ich płynność finansową. Decyzja o zaakceptowaniu kary miała na celu uniknięcie ryzyka surowszych sankcji i skomplikowanych procedur prawnych, pozwalając skupić się na przyszłości. Za odpowiednią współpracę  i skruchę zawsze takie kary są niższe. 

Przyszłość Sheffield coraz bardziej zarysowuje się w barwach Championship. To nie jedyna kara dla klubu z Premier League w ostatnich dniach. Everton został ukarany odjęciem kolejnych dwóch punktów za nieprawidłowości finansowe. Nie tak dawno karę dostało także Nottingham Forest. Kluby wyżej wymienione otrzymały kolejno osiem (w sumie) oraz cztery punkty ujemne.

Sheffield United jest czerwoną latarnią Premier League. Zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli Premier League z 16 punktami po 31 meczach. Prawdopodobnie więc czeka ich spadek do Championship i tam właśnie zostanie wyegzekwowana wyżej wymieniona kara.

Fot. PressFocus