Cristiano Ronaldo wygrał spór prawny z Juventusem

18.04.2024

Cristiano Ronaldo wygrał spór prawny z Juventusem, który ciągnął się od września zeszłego roku. Były klub Portugalczyka będzie zobowiązany wypłacić mu zaległe pieniądze, które zamrożono w czasie pandemii. Nie jest znana dokładna kwota, ale chodzi o minimum dziewięć milionów euro plus odsetki.

Spór pomiędzy Ronaldo a Juventusem

Cristiano Ronaldo pozwał Juventus we wrześniu poprzedniego roku. Proces pomału dobiega końca i jak się okazuje, były klub będzie musiał wypłacić mu kwotę rzędu niemal 10 milionów euro. Początkowo piłkarz Al-Nassr domagał się od ”Starej Damy” 19,5 miliona euro. Cały konflikt miał podłoże jeszcze za czasów jego gry we włoskim klubie w sezonie 2020/21. Po wybuchu pandemii koronawirusa i wstrzymaniu rozgrywek Juventus po wcześniejszym ustaleniach z zawodnikami zamroził ich pieniądze. Miał wszystko zwrócić w późniejszym terminie. Nie wyrównał jednak zaległości względem Ronaldo.

Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki odszedł do Manchesteru United w 2021 roku. Rzekomo miał on wtedy uzgodnić, że wraz z jego odejściem do Anglii ”Stara Dama” nie jest mu nic winna. Jak się okazuje, pomiędzy dwoma stronami nie spisane zostało żadne porozumienie na papierze odnośnie zaległej wypłaty. Klub nie miał najmniejszego zamiaru płacić zaległości, ponieważ był przekonany, że nie ma takiej potrzeby.

Portugalczyk zaskarżył Juventus i domagał się zaległości sięgających prawie 20 milionów euro. Włoskie media przekazały, że w zaistniałej sytuacji zapadł wyrok. Ronaldo wygrał sprawę, jednak kwota należnych mu pieniędzy nie będzie wynosiła tyle, ile domagał się na początku. Turyńczycy będą zobowiązani wypłacić mu 9,7 miliona euro plus odsetki, choć Marco Guidi z „La Gazzetta dello Sport” informował jako pierwszy o wygranej sprawie przez Portugalczyka i wspomniał o 20 milionach euro brutto plus odsetki.

Cristiano Ronaldo reprezentował barwy ”Starej Damy” w latach 2018-2021. Nie do końca spełnił oczekiwania klubu i jego kibiców, którym marzyła się Liga Mistrzów. Skończyło się na trzech rozczarowaniach, a szczytem był ćwierćfinał przegrany z Ajaksem, dysponującym De Ligtem, De Jongiem czy Ziyechem. Przez ten czas wystąpił w 134 meczach, w których strzelił 101 goli i zaliczył 22 asysty. Wraz z Juventusem dwa razy wygrał Serie A oraz zwyciężył w Pucharze Włoch.

Fot. PressFocus