Warta Poznań: piłkarz publicznie krytykuje klub

19.04.2024

Warta Poznań to drużyna, w której odkąd jest Dawid Szulczek, wykręca się co sezon wyniki ponad stan. Nie jest to zbyt majętna i każdą złotówkę ogląda się tam z dwóch stron. Od wielu lat gra w Grodzisku Wielkopolskim i miasto Poznań dalekie jest by pomóc ws. budowy nowej areny. Jakby tego było mało, po klubie przejechał się Niilo Maenpaa. Fin wypowiedział się ostro w fińskich mediach.

Głęboki rezerwowy

Niilo Maenpaa nie ma ostatnio za sobą dobrego czasu. Nie dostaje on zbyt dużej liczby minut i jest głównie rezerwowym w drużynie Dawida Szulczka. Jak informuje fińska gazeta „Helsingin Sanomat”, Maenpaa „stracił zaufanie do kolegów z drużyny i pewność siebie”. W lutym i w marcu pojawił się na boisku tylko w dwóch sparingach i zagrał 13 ligowych minut z ŁKS-em Łódź. W spotkaniach Ekstraklasy głównie „grzał ławę”.

Dopiero ostatnio z Koroną Kielce po raz pierwszy w tej rundzie wyszedł na boisko w podstawowym składzie. Gdyby przeanalizować liczbę minut w tym sezonie, to Fin zajmuje dopiero odległe 19. miejsce w Warcie. Więcej w zespole ma nawet rezerwowy bramkarz Adrian Lis oraz na przykład Wiktor Pleśnierowicz, który w zimowym okienku został wypożyczony do Polonii Warszawa.

Warta Poznań: piłkarz publicznie krytykuje klub

Trzykrotny reprezentant Finlandii wyjawił, że jego klub, Warta Poznań, nie płaci mu na czas. Piłkarz powiedział w fińskich mediach:

Często zastanawiam się, co ja do cholery tutaj robię w Polsce. Nie mam tu rodziny. Nie gram. Wypłaty wynagrodzeń są opóźnione (…) Jeśli nie jesteś w stanie grać wystarczająco dużo, to wszystko traci sens. I trwa to już od dłuższego czasu. Czasami po prostu mam ochotę wyjechać do Finlandii.

Według Maksymiliana Dyśki z „Głosu Wielkopolski”, zaległości klubu wobec piłkarzy sięgają dwóch miesięcy. Administracja i inni pracownicy klubu także dotknięci są opóźnieniami. Dyśko dodał, że w czerwcu piłkarze mają otrzymać wynagrodzenia za kwiecień. Niilo Maenpaa jest piłkarzem Warty od 2022 roku. Jego umowa wygasa z końcem bieżącego sezonu. Rozegrał w tym sezonie zaledwie 525 minut w Ekstraklasie, mimo zaliczenia dość sporej liczby meczów – 21 na 28 kolejek ligowych.

Fot. PressFocus

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2