Oficjalnie: Trener Lyonu odchodzi po sezonie. Media już wytypowały następcę!
13.04.2019

Spełniły się oczekiwania kibiców. Bruno Genesio nie będzie prowadzić Lyonu w następnym sezonie Ligue 1. Francuski trener zakomunikował tę wiadomość podczas specjalnej konferencji, która odbyła się w sobotnie popołudnie. Media postarały się już wytypować następcę szkoleniowca. 

Atmosfera w zespole od dawna nie należy do najlepszych. Olympique Lyon coraz bardziej oddala się od drugiego miejsca w lidze na koniec sezonu. Wpływ na tę sytuację mają m.in. dwa ostatnie mecze drużyny. Podopieczni Genesio sensacyjnie przegrali spotkania z Dijon oraz Nantes. Tym samym, strata do Lille wynosi już pięć punktów. Dodatkowo ekipa z Parc OL musi bacznie obserwować poczynania St.Etienne.

Rozczarowujące rezultaty wywołały wśród kibiców negatywne nastroje. Coraz częściej mogliśmy przeczytać w mediach społecznościowych o chęci zmiany szkoleniowca. Oczekiwania sympatyków klubu zostały spełnione. Bruno Genesio poinformował na sobotniej konferencji prasowej, że sezon 2018/2019 jest jego ostatnim na ławce trenerskiej Lyonu.

Francuskie media postarały się już wytypować następcę. Jak donosi Telefoot, Genesio zastąpi w przyszłych rozgrywkach Laurent Blanc. 53-latek od 2016 roku pozostaje bez pracy. Według wspomnianego źródła, Blanc kompletuje już nawet swój sztab szkoleniowy. Asystentem Francuza ma zostać Franck Passi.

Odbierz darmowy zakład 20 zł