Influencer stworzył klub na Bliskim Wschodzie – właśnie ogłosił trenera

21.04.2024

Ludzie Internetu wpadają na różne pomysły, ale tego jeszcze nie było! TikToker zdecydował się stworzyć klub… na Bliskim Wschodzie. Chodzi o zrobienie drużyny w 365 dni i będzie ona ulokowana w Dubaju. Czy to możliwe? Al Qabila FC ogłosiła już nazwisko swojego trenera. Doskonale znać powinni go fani Newcastle United.

Influencer stworzył klub na Bliskim Wschodzie

Soheil Varahram to 25-latek, którego kariera piłkarska jest zdecydowanie niczym przy jego drugiej pasji – tworzeniu treści w Internecie. Soheil zabłysnął na TikToku i Instagramie z serii filmików, w których prezentował swoją ścieżkę w drodze po zawodowy kontrakt piłkarski. Varahram w ten sposób chciał zwrócić na siebie uwagę, żeby jakiś skaut natknął się na jego filmy z piłkarskich postępów. Młodzieniec wreszcie osiągnął swój cel.

Za pośrednictwem profili na Instagramie Soheila oraz Daniyala Sheikha (emirackiego influencera, który pomoże w prowadzeniu marketingu klubu) dowiedzieliśmy się o tym, kto zostanie głównym trenerem zespołu. Okazał się nim Steven Taylor, były piłkarz Newcastle United.

Taylor spędził w Premier League 13 sezonów, w trakcie których rozegrał 215 meczów i strzelił 13 goli. Przez aż 13 lat (2003-2016) grał jako obrońca Newcastle i pełnił tam też rolę kapitana. To, że obrał tak egzotyczny kierunek nie jest przypadkiem, ponieważ już w trakcie końcówki swojej kariery zahaczył o ligę australijską czy też indyjską. Współtwórcy projektu zrobili wielką otoczkę, zapowiadając nowego trenera. W dość oryginalnym spocie Taylor przyjeżdża na miejsce czarnym mercedesem i ubrany jest cały na czarno. Takie słowa słyszymy od twórców:

Jest on niepodrabialny. Bije za nim ogromne doświadczenie i nieprawdopodobnie silny mental, a czego więcej mogą chcieć nasi fani? 

Po spocie promującym nowego menadżera, klub jak i jego twórcy, wrzucili na social media film, w którym mówią, że trwa otwarty nabór na uzyskanie kontraktu w zespole jako profesjonalny piłkarz. Z krótkiego filmiku możemy dowiedzieć się, że poszukiwanych jest pięciu piłkarzy, a każdy kto chce, może się zgłosić ze składanką swoich najlepszych akcji. Nabór prowadzony w taki sposób ma trwać do lata tego roku i to mniej więcej w tym czasie mamy dowiedzieć się o nowych twarzach w Al Qabili.

O co chodzi w projekcie?

Zamysł tego projektu to ludzie. To dzięki obserwatorom na TikToku, Instagramie i YouTube twórcy klubu wybrali barwy, herb i projekty koszulek. To również dzięki ogromnej promocji w social mediach Varahram i Sheikh rozpoczęli rozmowy z FIFA i FA na temat klubowej licencji. Klub zaczął również swoje pierwsze współprace w celu pozyskiwania talentów do drużyny. Wiemy o sieci partnerskiej z Royal FC Dubai, właśnie w celach skautingowych.

To dosyć znany manewr wśród nowych zespołów. Mamy przecież podobną historię związaną z San Diego FC, które dołączy do MLS. Qabila na tym nie poprzestanie, bo 25-letni prezes zapowiedział podróż do wielu krajów w celu szukania utalentowanej młodzieży. „World tour” zespołu ma wystartować 27 kwietnia, a kto jeszcze chce, ten może zgłaszać swoje aplikacje, spośród których wyłoni się piątka piłkarzy, która zagości w Dubaju na stałe. Według „Daily Mail” drużyna trafi do emirackiej ekstraklasy. Celem na „teraz” ma być skomplementowanie kadry po podróży dookoła świata. Tym na przyszłość jest założenie ogromnej akademii, która ma wręcz hurtowo produkować talenty.

To już drugi w ostatnim czasie projekt tworzony od nowa sygnowany nazwiskiem byłego piłkarza Premier League. Powstająca od zera reprezentacja Nauru zatrudniła niedawno Dave’a Kitsona, najbardziej znanego z gry dla Reading.

Fot. screen / Soheil Varahram Instagram

typy dnia
kurs 1.85
Girona - Granada
Każda drużyna powyżej 2.5 rzutów rożnych w meczu
TAK
kurs 1.77
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin
Obie strzelą gola
TAK
kurs 2.91
Real Madryt - Betis Sewilla
Podwójna szansa Betis
X2