Trener Fiorentiny w euforii pocałował dziennikarkę 

20.04.2024

W chwili nieopanowanej euforii po zdobyciu decydującego o awansie do półfinałów Ligi Konferencji gola, trener Fiorentiny Vincenzo Italiano zaskoczył wszystkich pocałunkiem dziennikarki „Sky Sports Italia” Vanessy Leonardi. 

Niezręczny pocałunek w Lidze Konferencji

Podczas rewanżowego meczu ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy między Fiorentiną a Viktorią Pilzno emocje sięgnęły zenitu, kiedy to drużyna włoska zapewniła sobie awans do kolejnej rundy dzięki bramkom w dogrywce. Pierwsza padła tuż na początku pierwszej części w 92. minucie. Drugą zdobył Cristiano Biraghi w 108. minucie. „Viola” grała od 66. minuty w 11 na 10, więc de facto trafienie numer dwa sprawiło, że mogła być już pewna awansu do półfinału. 

Bramka zdobyta po kontrze i euforia skłoniła trenera Fiorentiny do… dziwnej celebracji. Wpadł w szał radości i spontanicznie pocałował dziennikarkę, która od lat związana jest z zespołem i jeździ z nim na prawie wszystkie wyjazdy. Akurat kamera ujęła moment, w którym Vincenzo Italiano podszedł do siedzącej Leonardi i coś do niej szeptał. Chwilę później jeszcze się nad nią pochylił. Nawet komentator „Sky Sport” Daniele Barone nazwał to małym całusem.

Vanessa Leonardi nie odniosła się publicznie do tego wydarzenia. Prywatnie jest… żoną komentatora Maurizio Compagnoniego. Dziennikarka nic na ten temat nie powiedziała, ale zrobił to jej mąż, który zaprzeczył w mediach społecznościowych, że doszło do pocałunku, a tylko do pogawędki. Sugerował, że przecież szkoleniowiec nie jest takim idiotą, by robić coś takiego w obecności żony na stadionie i wielu kamer.

Całusy na meczach: od Casillasa po Malarza

Pocałunek (bądź też nie) Italiano nie jest pierwszym tego typu wydarzeniem na arenie sportowej. Świat już wcześniej widział podobne gesty. Z tą jednak różnicą, że piłkarze całowali swoje żony-dziennikarki. Najsłynniejszy jest chyba słynny pocałunek Ikera Casillasa swojej żony i dziennikarki Sary Carbonero po wygranej Hiszpanii na mundialu w 2010 roku.  W Polsce podobnie postąpił Arkadiusz Malarz, który pocałował swoją żonę Darie Kabałę-Malarz po zakończonym wywiadzie w jednym z meczów Ekstraklasy. W jednym z wywiadów podobnie zrobił też Ołeksandr Zinczenko. Potem okazało się, że dziennikarka Vlada Sedan jest jego dziewczyną, a w tej chwili są po ślubie i mają dwójkę dzieci. 

Te momenty pozostają w pamięci kibiców jako wyrazy autentycznej radości i miłości, jednak nie wszystkie takie sytuacje są dobrze przyjmowane, co pokazał niedawny skandal z Luisem Rubialesem, który podczas mistrzostw świata kobiet w pocałował w usta Jenne Hermoso, wbrew jej woli. Sprawa zakończyła się dużym skandalem i dyskusją o granicach w zachowaniach publicznych. Za swoje zachowanie Rubiales został zawieszony na trzy lata w prawach działacza. To jednak nie wszystkie jego problemy w tej chwili… 

Fot. screen viaplay