Dusan Tadić – amsterdamski Messi w wersji beta. Kosmiczne liczby Serba
24.04.2019

Ajax Amsterdam jest w tym sezonie zjawiskiem, które chcielibyśmy, by nigdy się nie kończyło. Podopieczni Erika ten Haga biją kolejne rekordy ofensywne, bijąc się przy tym o mistrzostwo Holandii i finał (!) Ligi Mistrzów.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Nie byłoby tego bez świetnych zawodników, których udało się zebrać. Najgłośniej jest oczywiście o największych gwiazdach, a zarazem perełkach klubowej szkółki, czy Frenkie de Jongu i Matthijsie de Ligcie. Młodzi zawodnicy, którzy latem pożegnają się z Amsterdamem są kręgosłupem drużyny, jednak mają niepodważalne wsparcie zawodników zarówno młodych, jak i tych doświadczonych.

Jednym z należących do drugiej grupy jest Dusan Tadić – Serb kupiony z Southampton latem 2018 roku za niecałe 12 milionów euro. Niebywałe jest to, jak Tadić odnalazł się w Eredivisie i jak świetnie poradził sobie także debiutując w Lidze Mistrzów. 30-latek jest jednym z motorów napędowych Ajaksu, co idealnie oddają jego liczby. Po wtorkowym meczu z Vitesse wygranym 4:2 (dwie bramki i asysta), Serb może pochwalić się udziałem przy… 55 trafieniach.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Tadić ma na koncie już 34 bramki i 21 asyst. W lidze bije się o koronę króla strzelców, przegrywając na ten moment z Luukiem de Jongiem (24 vs 27), w Lidze Mistrzów łącznie z kwalifikacjami ma 16 występów, dziewięć goli i siedem asyst. Do Messiego, który miał bezpośredni udział przy 67 bramkach Barcelony trochę daleko, jednak wciąż imponująco. Trochę szkoda, że Tadić ma już 30 lat. Gdyby tylko przełożył te liczby na którąś z czołowych lig…

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO